اطلاعیه شماره یک دوره تربیت مربی نسل توحیدی

بسمه تعالی

دوره تربیت مربی نسل توحیدی؛ تربیت پیش از تولد

اطلاعات تکمیلی، زمان‌بندی روند برگزاری و تشریح شیوه ارزیابی

برای ثبت نام در دوره به اینجا مراجعه شود.

در کانال اطلاع‌رسانی فرماندهان نسل توحیدی عضو هستید؟ عضویت در کانال فرماندهان

 

در این اطلاعیه می‌خوانید:

 1. شیوه، مراحل و محل برگزاری دوره
 2. زمان‌بندی برنامه‌های مرحله آموزشی دوره (خط زمان اردیبهشت ماه)
 3. منابع علمی دوره که تهیه و مطالعه آن ضروری است
 4. روش تهیه سریع کتاب های مورد نیاز
 5. زمان و شیوه برگزاری آزمون ورودی دوره
 6. شیوه ارزیابی آموزشی پس از ارائه آموزش‌ها
 7. طول برگزاری فرایند دوره
 8. قابل توجه شرکت کنندگانی که قصد مربی شدن ندارند!
 9. اطلاعات اولیه دوره برای کسانی که اطلاعیه ثبت نام را نخوانده اند.

 

1. شیوه، مراحل و محل برگزاری دوره

الف. شیوه برگزاری این دوره مجازی بوده و تا شرکت کنندگان از سراسر کشور می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

ب. افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند لازم است امکان اختصاص وقت کافی برای مطالعه، شرکت در جلسات و تهیه طرح درس و تکالیف آموزشی را داشته باشند.

ج. این دوره دارای دو مرحله (آموزشی و عملی) است که در مرجله اول که (در اردیبهشت‌ماه) آموزش‌های لازم و مطالعات ارائه می‌گردد و در مرحله دوم (در خرداد ماه) افراد لازم است طرح درس آماده کرده، در جلساتی که اختصاص داده میشود ارائه داشته و ماموریت آموزشی یا تبلیغی که اختصاص داده میشود را به سرانجام رسانند.

د. محل برگزاری دوره در سامانه آموزش مجازی مجمع مدارس دانشجویی خواهد بود.

 

2. خط زمان برگزاری دوره

10 اردیبهشت. پایان مهلت ثبت نام

1 الی 14 اردیبهشت. مهلت تهیه منابع مطالعاتی و مطالعه کتاب رشد تفکر اجتماعی؛ پیش از تولد تا تکلم. بر اساس شیوه ارائه شده برای مطالعه

14 اردیبهشت. برگزاری آزمون ورودی بر اساس منبع معرفی شده (کتاب رشد 1)

18 الی 24 اردیبهشت. بازه برگزاری جلسات آموزشی مربوط به کتاب رشد 1

25 اردیبهشت. پایان مهلت مطالعه فصل اول کتاب بلوغ با هم بودن (هم کلامی)

25 الی 31 اردیبهشت. بازه برگزاری جلسات آموزشی مربوط به کتاب بلوغ با هم بودن

 

3. منابع علمی دوره که تهیه و مطالعه آن ضروری است

۱. کتاب رشد تفکر اجتماعی؛ جلد اول (پیش از تولد تا تکلم)

توجه: مطالعه فصل اول کتاب برای دوره حاضر (تربیت پیش از تولد) نیاز نمی‌باشد.

مهلت تهیه و مطالعه کتاب تا 14 اردیبهشت

تهیه کتاب از سایت انتشارات

تهیه نسخه الکترونیک از طاقچه

تهیه نسخه الکترونیک از پاتوق کتاب

 

2. کتاب بلوغ با هم بودن

توجه: فقط فصول مقدمه، فاتحه و فصل اول (هم‌کلامی) مطالعه گردد.

مهلت تهیه و مطالعه کتاب تا 25 اردیبهشت

 

تهیه کتاب از سایت انتشارات

تهیه نسخه الکترونیک از طاقچه

تهیه نسخه الکترونیک از پاتوق کتاب

 

توجه:

در مطالعه کتاب رشد تفکر اجتماعی توجه داشته باشید که توجه به روایات اهل بیت (ع) و توانمندی در انتخاب روایات شاخص در تربیت فرزند پیش از تولد موضوعیت داشته و همچنین بهتر است همزمان با مطالعه کتاب، سوالات آزمون ورودی دوره را که در بند 5 این متن آمده مطالعه کرده و با این رویکرد کتاب مطالعه شود.

 

4. روش تهیه کتاب‌های مورد نیاز

راه اول (سریع‌ترین راه): تهیه نسخه الکترونیکی کتاب

لینک های مرتبط در جدول بالا قرار گرفته است.

راه دوم (راه ماندگارتر): تهیه نسخه فیزیکی کتاب

الف. ساکنین تهران

 1. مراجعه به مدرسه دانشجویی قرآن و عترت (ع): میدان انقلاب، خ کارگر شمالی، بین خ رهنما و امین، پ1437، طبقه اول
 2. سفارش تلفنی از نشر قرآن و اهل بیت نبوت (ع): 02188390570
 3. خرید از سایت نشر قرآن و اهل بیت (لینک‌ها در جدول بالا موجود است)

ب. ساکنین غیر تهران

 1. مراجعه به مراکز میعاد کتاب نشر قرآن و اهل بیت (ع) در شهرستان‌ها: مشاهده لیست مراکز و شهرها
 2. سفارش تلفنی از نشر قرآن و اهل بیت نبوت (ع): 02188390570
 3. خرید از سایت نشر قرآن و اهل بیت (لینک‌ها در جدول بالا موجود است)

 

5. زمان و شیوه برگزاری آزمون ورودی دوره

دوره تربیت مربی به منظور افزایش سرعت و بازدهی آموزشی دارای مطالعات اولیه و پیشنیاز بوده و برای ارزیابی تحقق این مطالعات در ابتدای دوره یک آزمون ورودی برگزار می‌شود.

این آزمون 4 سوال چالشی داشته که از قبل در اختیاز شرکت کنندگان قرار می‌گیرد و از ایشان خواسته شده تا طوری منبع معرفی شده را مطالعه نمایند که بتوانند به سوالات خواسته شده پاسخ دهند.

فقط افرادی که تا تاریخ مقرر یعنی 14 اردیبهشت ماه موفق به ارائه پاسخ صحیح (کسب حد نصاب امتیاز) شوند وارد دوره آموزشی خواهند شد.

همچنین در هفته آخر اردیبهشت ماه پس از ارائه بسته اولیه آموزشی مبتنی بر کتاب رشد 1، مهلت چند روزه ای برای مطالعه فصل اول کتاب بلوغ با هم بودن به شرکت کنندگان داده خواهد شد و برای ورود به بسته دوم آموزشی، شرکت کنندگان ضروری است پاسخ سوالات این کتاب را که شرایط مشابهی دارد ارائه نمایند.

سوالات آزمون ورودی دوره:

 1. چنانچه فردی به شما در مقام مشاور مراجعه کرده و می‌گوید: «من فرزندی ناخواسته (یا فرزندانی پیش از این متولد شده) دارم و هیچ کدام از دستورات و مراقبت‌های توصیه شده برای طیب ولادت را رعایت نکرده ام. حال باید چه کنم؟» بر اساس نظر کتاب، او را چطور راهنمایی می‌کنید؟
 2. مهم‌ترین آداب در آداب مربوط به رابطه جنسی همسران در هنگام اقدام برای انعقاد نطفه کدام است؟
 3. چنانچه توجه و اهتمام به آداب مربوط به رابطه جنسی برای انعقاد نطفه باعث اضطراب و وسواس در فرد/زوجی بشود، رعایت آداب انجام شود یا نشود؟ در این صورت کدام آداب انجام شود و از کدام صرف نظر شود؟
 4. مهم‌ترین عامل یا عواملی که انجام و رعایت آن پیش از تولد فرزند موجب صالح شدن فرزند می‌شود کدام است؟ به ترتیب اولویت و اهمیت ذکر شود.

 

6. شیوه ارزیابی آموزشی پس از ارائه آموزش‌ها

پس از اتمام دوره آموزشی در اردیبهشت ماه، تمامی شرکت کنندگان وارد مرحله عملی دوره شده و در این مرحله لازم است بر اساس آموزش های دریافت شده، برای گروه های خاصی از مخاطب (که ارائه می گردد) و طول زمان مشخص آموزشی، طرح درس کامل آماده نموده و در زمان بندی اختصاصی که برای هر فرد ارائه می‌شود محتوای خود را ارائه نمایند. این فرایند که با نظارت اساتید و آموزشیاران دوره صورت می‌پذیرد با ارائه بازخورد و پشتیبانی محتوایی و قالبی برای بهتر شدن ارائه همراه خواهد بود.

بنابراین ارزشیابی دوره به صورت عملی و با برگزاری جلسات ارائه محتوا توسط شرکت کنندگان برگزار میشود.

 

7. طول برگزاری فرایند دوره

با توجه به توضیحات فوق؛ طول دوره مجموعا دو ماه و در دو مرحله یک ماهه آموزشی و عملی ارائه خواهد شد.

 

8. قابل توجه شرکت کنندگانی که قصد مربی شدن ندارند!

چنانچه تمایل به شرکت در این دوره و بهره مندی از مطالب آن را دارید، اما فرصت کافی برای طی مراحل دوره را نداشته یا تمایل به مربی گری یا فعالیت های تبلیغی ندارید؛

لازم به ذکر است این دوره صرفا برای افرادی است که امکان اختصاص حداقل 10 ساعت فرصت مطالعه در هفته و قصد مربی گری یا فعالیت های تبلیغی را دارند.

شما عزیزان می‌توانید با سیر مطالعاتی این دوره همراه شده و به صورت مطالعاتی در این دوره شرکت نمایید.

 

9. اطلاعات اولیه دوره برای کسانی که اطلاعیه ثبت نام را نخوانده اند.

1.این دوره دومین دوره فرماندهان نسل توحیدی بوده و افرادی که در سال 1398 در این دوره شرکت کرده اند می‌توانند با تطبیق مطالعات سابق و صرف شرکت در آموزن ها و ارائه تکالیف این دوره، دوره آموزشی خود را تکمیل نموده و مدرک پایان دوره را دریافت نمایند.

2. شرکت گنندگان در این دوره لازم است برای طی این دوره حداقل 10 ساعت در هفته زمان برار انجام مطالعات و فراهم سازی تکالیف اختصاص دهند.

3. این دوره دارای آزمون ورودی بوده و ورود به دوره منوط به مطالعه منبع معرفی شده و شرکت در آزمون مورد نظر هستند. لازم به ذکر است این آزمون ممکن است به صورت آفلاین یا آنلاین برگزار شود و نحوه برگزاری آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.

4. شرکت کنندگان در این دوره لازم است برای پیگیری اطلاعیه های دوره، در کانال دوره آموزشی در پیامرسان بله را دنبال کنند. همچنین در صورتی که به هیچ عنوان امکان نصب این پیامرسان را ندارید لازم است با انتخاب پیامرسان جایگزین ما را از این موضوع مطلع سازید. اگر که امکان ایجاد کانال یا گروه در پیامرسان دیگری نباشد برای پیگیری دوره لازم است به صورت مداوم صفحه این دوره در سایت را بررسی نموده یا به پیامک هایی که برای شما ارسال میشود دقت نمایید.

5. این دوره دارای تکالیف آموزشی- تبلیغی است. بدین منظور که برای تکمیل دوره و اخذ مدرک پایان دوره لازم است جلسه آموزشی معینی بر اساس استاندارد هایی که به شما آموزش داده خواهد شد و ماموریت تبلیغی مشخصی را انجام دهید.

6. چنانچه که دارای شرایط خاصی هستید که نمی‌توانید تکالیف آموزشی و ماموریت های تبلیغی پایانی این دوره را انجام دهید لازم است در مرحله ثبت نام ملاحظات خاص را وارد نموده تا بررسی شود. ورود به دوره منوط به پذیرش شرایط شما از سوی اساتید دوره است. در غیر این صورت میتوانید در دوره شرکت کنید اما صدور مدرک و گواهی پایان دوره تا انجام فعالیت مدنظر به تعویق خواهد افتاد.

7. شرکت کنندگان در این دوره که موفق به تکمیل دوره آموزشی و  دریافت مدرک شوند برای فعالیت های آموزشی نسل توحیدی به تناسب شرایط و موقعیت ها دعوت به همکاری خواهد شد می‌توانند به عنوان کادر آموزشی طرح نسل توحیدی مشغول به فعالیت شوند.

8. مدرک و گواهی پایان دوره از طرف “مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع) دانشگاه تهران” صادر شده و با توجه به اعتبار این مدرک نزد مراکز فرهنگی کشور، وزارت علوم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، دارندگان این مدرک می‌توانند برای فعالیت آموزشی و تبلیغی به طور مجزا از طرح نسل توحیدی نیز معرفی نامه موردی دریافت نمایند.

۱۴۰۰/۲/۴ ،۰۵:۱۰:۱۳ +۰۰:۰۰اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰|