///, تقویم و رویدادهای کارگروه نسل توحیدی/معرفی و پیش ثبت نام برنامه‌های خانه سبک زندگی نسل توحیدی [تهران؛ مسجد الزهرا جنب آتی‌ساز]

معرفی و پیش ثبت نام برنامه‌های خانه سبک زندگی نسل توحیدی [تهران؛ مسجد الزهرا جنب آتی‌ساز]

خانه سبک زندگی ایرانی اسلامی نسل توحیدی

طرحی برای احیای مساجد و محوریت مساجد در فرهنگ جامعه و توسعه آموزش ها و خدمات مورد نیاز خانواده ایرانی

[طرح جامع «مساجد، خانه‌های سبک زندگی» به زودی تکمیل و ارائه خواهد شد.]

.

با شرکت در نظر سنجی زیر انتخاب کنید کدام یک از خدمات و آموزش‌های خانه سبک زندگی نسل توحیدی مورد نیاز شماست.

شما تعیین کنید اولین برنامه های آموزشی و خدمات نسل توحیدی در مجموعه خانه سبک زندگی چه باشد.

فرم نظرسنجی و پیش ثبت نام
فرم اعلام مشارکت و همکاری با نسل توحیدی و خانه سبک زندگی

.

معرفی اولین مجموعه سبک زندگی ایرانی اسلامی نسل توحیدی:

خانه سبک زندگی مسجد جامع الزهرا (س)؛ تهران-شهرک آتی‌ساز

نخستین خانه سبک زندگی نسل توحیدی در مسجد جامع الزهرا (س) که مجموعه ای دارای قابلیت‌های آموزشی، خدماتی و ستادی است در روز یکم تیر 1400 رونمایی شد.

این مجموعه دارای شش دپارتمان و کارگروه بوده که هریک توسط یکی از زیر مجموعه های تخصصی مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع) دانشگاه تهران مدیریت شده و سیاست‌گذاری، آماده سازی و اجرای کلی این طرح توسط طرح شکوفایی نسل توحیدی انجام می‌شود.

1- کارگروه آموزش نسل توحیدی

خانواده مهم ترین عنصر هر جامعه برای پویایی و تعالی و رشد است و به دلیل همین اهمیت و ظرفیت، نیازمند ترین عنصر به هدایت، راهنمایی و آموزش است. همانطور که دشمنان بشریت مهم‌ترین تلاش ها و سیاست های خود را برای از بین بردن سلامت و ارکان خانواده قرار داده اند.

خانواده از مرحله تشکیل خود و پیوند یک زوج نیازمند راهنمایی است و هر مرحله نسبت به مراحل قبل خود دارای تفوق و برتری است و اثرات آگاهی، و شناخت کافی و مفید و باورها و تصمیم‌ها و رفتار‌ها در هر مرحله، زمینه ساز شکلگیری آینده خانواده در هر مرحله است.

طبعا خانواده در سیر شکل‌گیری و تکامل خود نیازمند اطلاعات فراوان و البته مطمئن و متقنی است که این مهم جز با رجوع به معتبر ترین منابع هستی، یعنی قرآن و عترت (ع) میسر نیست. البته در کنار این دو منبع اصلی، استفاده از علم روز و اساتید برتر در حوزه های علمی مختلف ضروری است.

مجموعه نسل توحیدی در صدد برگزاری دوره‌های آموزشی برای خانواده در مراحل زیر است:

 • آمادگی برای ازدواج و پیوند توحیدی
 • ارتقای مهارت های زوجین و بلوغ با هم بودن
 • آمادگی برای فرزندآوری و اصول ظرفیت سازی و ارتقای استعداد فرزندان آینده
 • اصول و مهارت های ظرفیت سازی و تربیت فرزند در دوران بارداری
 • اصول تربیت نسل توحیدی در دو سال اول
 • اصول و مهارت های ارتقای کلام و ظرفیت های تربیت فرزند در کلام والدین
 • اصول و مهارت های تربیت فرزند در هفت سال اول
 • اصول و مهارت های تربیت فرزند در هفت سال دوم
 • بایسته ها و اصول تربیت جنسی
 • و برگزاری دوره های تخصصی برای گروه های متخصص و تربیت مربی

مدیریت و اجرای طرح های این کارگروه توسط طرح شکوفایی نسل توحیدی، زیر مجموعه مجمع مدارس علوم پزشکی قرآن و عترت (ع) خواهد بود.

.

2- مرکز مشاوره اسلامی

 • مشاوره‌های تخصصی در حوزه‌های مرتبط با خانواده اعم از پیش از ازدواج ، حین ازدواج و مهارت‌های ارتباطی زوجین، تعارضات و اختلالات مرتبط به نظام روابط خانواده و…
 • برگزاری کارگاه های آموزشی عمومی اعم از مهارت‌های همسری، مهارت‌های والدینی، مهارت‌های تعامل با فرزندان از ناحیه استعدادها و توانمندی هایشان و…

مدیریت و اجرای طرح های این کارگروه توسط کارگروه مشاوره مدرسه علوم انسانی و علم شهر روانشناسی و علوم تربیتی، زیر مجموعه مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع) خواهد بود.

.

3- کارگروه تخصصی ورزش و سلامت مادران

تغییرات آناتومیک و فیزیولوژیک دوران بارداری باعث ایجاد مشکلاتی برای مادر در این دوران می‌شود. با رعایت بهداشت فردی، تغذیه درست، تمرینات بدنی و همچنین اصلاح وضعیت در حالات مختلف می‌توان از بروز آنان جلوگیری و یا عوارض شان را کاهش داد. تمرینات به مادر کمک می‌کند تا به کنترل عضلات دست پیدا کند تا بدین طریق باعث کاهش دردهای عصبی و بر خستگی چیره شود و ارتباط مادر و جنین را عمیق‌تر کند. در زمان زایمان این تمرینات باعث کاهش گرفتگی عضلات می‌شود و از مصرف انرژی بیش از حد جلوگیری می‌کند.

مدیریت و اجرای طرح های این کارگروه توسط مدرسه طبیب دوار، زیر مجموعه مجمع مدارس علوم پزشکی قرآن و عترت (ع) خواهد بود.

.

4- کارگروه کودک و خانه مادر و کودک

 • همراه و همدل والدینی است مشتاقِ رشد و مطالعه و بالندگی…!
 • والدینی که غایت های بلند و خداگرایانه ای دارند…!
 • بخش کودک آنها را یاری می‌سازد تا از بروز رفتارها و روش‌های تربیتی نادرست که منجر به آسیب‌هایی در دوره‌های آتی فرزندان‌شان می‌شود جلوگیری کنند
 • و فضای خانواده‌شان را آکنده از زیبایی، معنویت، صداقت و مهربانی سازند.
 • در این خانه مشتاقانه منتظر حضورتان هستیم.

در کارگاه‌های مادر و کودک، که کلیه فعالیت‌ها با حضورمادر و کودک انجام می‌شود، هدف پرورش است و ایجاد فضا و بستری سزاوار و سرشار از مهر، همچون خانواده، برای پرورش کودک است. توجه به هر آن چیزی‌ است که از طریق پنج حس کودک (شنوایی، بینایی، بویایی، چشایی و لامسه) به صورت طیب دریافت می‌شود. کارگاه‌های مادر و کودک با هدف پرورش خلاقیت کودکان و برطرف کردن ضعف های ارتباطی، تشکیل می‌شود وطی این کارگروه‌ها مادر و کودک زمان بیشتری را با آرامش به خلق اثر یا خلاقیت و حتی انجام کاری ساده می‌پردازند که به دلبستگی مادر و کودک بیشتر از پیش کمک می‌کند.

مدیریت و اجرای طرح های این کارگروه توسط کارگروه کودک مدرسه خانواده، زیر مجموعه مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع) خواهد بود.

.

5- کارگروه آموزش قرآنی

مجموعه برنامه های آموزشی به دو صورت کارگاه‌های موضوعی با رویکرد مناسبتی در قالب کلاس آنلاین و دوره‌های ترمی تدبر در قرآن است. ترم‌های تدبر در قرآن بر اساس کتاب‌های روش‌های تدبر در قرآن (مقدمات تدبر در قرآن و روش‌های تفکر در قرآن )  برگزار می‌شود. این دوره‌ها شامل چهار ترم آنلاین (5 جلسه‌ای) می‌باشد.

مدیریت و اجرای طرح های این کارگروه توسط مدرسه سفیران قرآن، زیر مجموعه مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع) خواهد بود.

.

6- کارگروه ارتقای تغذیه و سبک زندگی

افزایش علم سبب عمل بهتر می‌شود. ما در مجموعه آموزشی نسل توحیدی سعی داریم تا با ارتقاء آگاهی والدین عزیز در انتخاب سبک زندگی صحیح و تغذیه سالم کمک کنیم. امید است با برگزاری سلسله کارگاه‌های آموزشی به ویژه برای مادران در دوران بارداری و شیردهی و کودکان، بتوانیم در پرورش نسلی توحیدی که در بهترین حالت و بالاترین ظرفیت هوشی، جسمی و روانی خود قرار دارد، موفق باشیم. همچنین با برپایی مرکز مشاوره تخصصی با رویکرد توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد هر خانواده و کودک، پاسخگویی مناسبی برای رفع نیازهای سبک زندگیبرای خانواده‌ها داشته باشیم‌.

مدیریت و اجرای طرح های این کارگروه توسط گروه سلامت و سبک زندگی طرح شکوفایی نسل توحیدی، زیر مجموعه مجمع مدارس علوم پزشکی قرآن و عترت (ع) خواهد بود.

۱۴۰۰/۴/۱۰ ،۱۰:۳۰:۵۱ +۰۰:۰۰تیر ۴ام, ۱۴۰۰|