آموزش فتوشاپ مقدماتی (تابستان 1401)

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش فتوشاپ مقدماتی

 

 

پایان مهلت ثبت نام

 

 

این دوره بصورت آفلاین و در نرم افزار مدیریت آموزش ( LMS ) برگزار می شود.

افزایش سرعت تحول تکنولوژی و اهمیت یافتن آموزش الکترونیک، استفاده از روش های نوین تدریس و بهره گیری از امکانات جدید، یکی از اولویت های بخش آموزش و تدریس است. از جمله افق های پیش روی مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت ایجاد علم شهر قرآنی ست. بدین منظور لازم است مباحث قرآنی هرچه باکیفیت تر و چابک تر در قالب مناسب تهیه شود تا بتوان در شبکه ی جهانی اینترنت در دسترس همه ی مخاطبان قرار داد.

برگزاری هر دوره آموزشی نیازمند محتوایی متناسب بستر آموزشی آن است. با مجازی شدن آموزش ها نیازمند محتوایی متناسب بستر فضای مجازی هستیم. به این محتوا، محتوای الکترونیک می گویند.  این محتوا می تواند حاصل  همبندی عناصری چون متن، عکس، گرافیک، صوت، فیلم و چند رسانه ای باشد که توسط تولیدکنندگان محتوا تهیه می شود. از جمله نرم افزارهای مورد نیاز برای تولید محتوای الکترونیک، نرم افزار ادوب فتوشاپ است.

ادوب فتوشاپ (Adobe Photoshop) یک نرم افزار پردازشگر حرفه ای برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌های گرافیکی است. اگرچه در ابتدا فتوشاپ برای ویرایش عکس‌ها جهت چاپ روی کاغذ طراحی شده بود، اما به خاطر تنوع ابزارهایی که در اختیار کاربر می‌گذارد، از این نرم افزار به طور فزاینده‌ای برای تولید و ویرایش عکس‌ها در فرمت‌های دیجیتال استفاده می‌شود.

 برای تولید محتواهای الکترونیک آموزشی با استفاده از فتوشاپ نیازی نیست یک طراح گرافیکی حرفه ای باشیم بلکه آشنایی با فضای عمومی فتوشاپ و ابزارهای پرکاربرد و چند تکنیک طراحی می تواند نیاز ما برای تولید محتوای مناسب گرافیکی را برطرف کند.

در دوره آموزشی فتوشاپ از مجموعه کارگاه های تولید محتوای الکترونیک، سعی داریم در قالب 11 درس و چند پروژه ی کاربردی، مهارت هایی از فتوشاپ را به شما ارائه دهیم تا بدون نیاز به دانش تخصصی، محتوای الکترونیک گرافیکی مورد نیازتان را طراحی کنید.

انتظار می‌رود شما بعد از گذراندن این دوره با محیط کلی و ابزارهای کاربردی در این برنامه آشنا شده و توانایی کار با فتوشاپ برای ایجاد پروژه در درست کردن محتوا را داشته باشید.

کارگاه فتوشاپ در قالب 11 درس و چند پروژه ، در مدت 14 هفته و بصورت آفلاین برگزار می شود. فیلم های آموزشی همراه با تمرین طبق برنامه در سایت قرار می گیرند. لازم است شرکت کنندگان با مشاهده و اجرای فیلم های آموزشی، تمرین خود را در سایت بارگذاری نمایند.

  • در طول دوره پشتیبان ها همراه شرکت کنندگان خواهند بود و به سوالات آن ها پاسخ خواهند داد و در صورت نیاز جلسات آنلاین برگزار خواهند کرد.
  • هر درس حدود 30 دقیقه فیلم آموزشی است که حداقل 2 ساعت تمرین عملی لازم دارد.
  • مخاطبان دوره:

– مربیان و تولیدکنندگان محتوای الکترونیک مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت

– کسانی که تمایل دارند ما را در تقویت توان فنی مجمع مدارس دانشجویی یاری کنند.

  • در صورتی که نرم افزار ادوب فتوشاپ را در سیستم خود نصب ندارید از طریق زیر نرم افزار را نصب کرده و سپس به شناسه https://ble.ir/z_moghadasi  پیام دهید. درصورت برخوردن به مشکل در نصب نرم افزار با همین شناسه ارتباط بگیرید.
  • https://soft98.ir/software/pic-tools/3153-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%80%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%B4%D8%A7%D9%BE.html
  • آموزش های دوره عموما در نسخه ادوب فتوشاپ 2018 ضبط شده اند اما در سایر نسخه های این نرم افزار نیز قابلیت استفاده دارند. نسخه ی نرم افزار را براساس قابلیت سیستم عامل دستگاه خود انتخاب کنید. درصورتی که سیستم عامل شما ویندوز 7 است، نسخه 2018 انتخاب بهتری است.

 

طول مدت دوره: 14 هفته از 15مرداد 1401 تا 20آبان 1401

 

سرفصل ها

آشنایی با محیط فتوشاپ
آشنایی با ابزارهای فتوشاپ ( انتخاب، قلم مو، اشکال، نوشتن، برش، روتوش و…)
مهارت های ماسکه کردن، تایپوگرافی، روتوش و…
همراه با تمارین عملی طراحی پوستر و عکس نوشه

 

 

یادگیری ناهمزمان یا آفلاین (معرفی LMS)

 

 

 

 

 

۱۴۰۱/۵/۱۴ ،۱۹:۵۵:۰۳ +۰۰:۰۰مرداد ۸ام, ۱۴۰۱|