می‌خواهم مادر شوم | درگاه جامع اطلاعات دوره | نسل توحیدی

دوره می‌خواهم مادر شوم

درگاه جامع اطلاعات دوره

در این اطلاعیه می‌خوانید:

 • برنامه دوره دوم می‌خواهم مادر شوم
 • معرفی کتاب مرجع دوره + راهنمای تهیه کتاب
 • دریافت فایل صوتی جلسات برگزار شده
 • اطلاعات تکمیلی دوره + (پیوند عضویت در کانال‌های اطلاع رسانی)
 • راهنمای استفاده از جلسات مجازی
 • معرفی منابع مکتوب و دوره‌های مرتبط و مورد نیاز شما

برای دریافت صوت جلسات برگزار شده، راهنمای شرکت در کلاس و عضویت در کانال‌های اطلاع رسانی این صفحه را کامل ملاحظه فرمایید.

زمان: دوشنبه ها 9 تا 10:30 صبح
شروع دوره از دوشنبه 14 شهریور
شیوه برگزاری: جلسات به صورت مجازی از طریق پخش زنده اسکای روم
طول دوره:  7 الی 9 جلسه
با تدریس سرکار خانم معصومه قاسم‌پور؛ عضو تیم آموزشی نسل توحیدی
هزینه دوره: دوره‌های نسل توحیدی رایگان بوده و بهای شرکت در آن انتقال آموخته‌ها به دیگران است.
لطفا برای حضور در جلسات به صورت منظم و به موقع برنامه ریزی کرده و یادآور تنظیم نمایید.
.
پیوند ورود به جلسات (امکان ورود در زمان برقراری جلسه):
ورود با کلیک روی پیوند زیر و انتخاب گزینه مهمان
(توضیحات زیر و راهنمای شرکت در جلسات را در ادامه بخوانید)

بایگانی صوت جلسات برگزار شده:

توجه فرمایید که صوت جلسات به صورت مسنجم توسط استاد ضبط نمیگردد و صوت جلسات به صورت خودجوش توسط مادران شرکت کننده در کلاس ضبط شده و برای تیم برگزاری جهت اشتراک ارسال می‌شود. از این رو در صورت عدم ضبط جلسه امکان دسترسی به صوت نخواهد بود. چنانجه شما صوت ضبط شده با کیفیت جلسه ای را دارید می‌توانید به ادمین کانال‌های نسل توحیدی در بله و واتساپ ارسال فرمایید.

تهیه کتاب رشد تفکر اجتماعی؛ پیش از تولد تا تکلم

معرفی کتاب و منبع دوره

کتاب "رشد تفکر اجتماعی؛ جلد اول؛ پیش از تولد تا تکلم" نوشته استاد احمدرضا اخوت؛ نشر قرآن و اهل بیت نبوت(ع)
.

آیا تهیه کتاب برای شرکت در دوره ضروریست؟

خیر تهیه کتاب ضروری نیست. اما
به مادران حال و آینده و علاقمندان به مطالعه در زمینه تربیت فرزند و ظرفیت سازی رشد معنوی در دوره اول رشد پیشنهاد می‌کنیم
همزمان با پیگیری جلسات این دوره یا پس از آن کتاب مرجع دوره را تهیه نموده و به محتوای کتاب برای این دوران بی‌نظیر مراجعه نمایید.
اکثر خوانندگان این کتاب بر این نظر اند که دستورالعمل‌های ویژه و استثنایی این کتاب برای تربیت و ظرفیت‌سازی رشدنیازمند مراجعه و خوانش مکرر است.
دوره حاضر بر مبنای کتاب فوق آماده شده و مطالب این کتاب را برای ارائه مادران گرامی مهیا کرده است.
این کتاب هم به صورت نسخه کاغذی و هم به صورت کتاب الکترونیک در دسترس شما عزیزان است.
تهیه کتاب رشد تفکر اجتماعی؛ پیش از تولد تا تکلم

نکات تکمیلی که برای شرکت در دوره لازم است بدانید!

1. اطلاعیه برگزاری جلسات از طریق کانال های نسل توحیدی در بله، ایتا و واتساپ اطلاع رسانی می‌گردد. پیشنهاد می‌شود با توجه به اختلالات اینترنت، در پیام‌رسان بله (ترجیحا) و ایتا، نسل توحیدی را دنبال نمایید.
.
2.  صوت جلسات این دوره با توجه به شرایط فنی استاد و محل برگزاری ممکن است ضبط نشود. مادران شرکت کننده معمولا به صورت مستقل صوت را ضبط کرده و در گروه کلاس منتشر می‌کنند. در صورت ضبط صوت لینک گروه ذکر شده در همین صفحه و کانال های نسل توحیدی اطلاع رسانی می‌گردد. بهتر است چنانچه قصد شرکت در جلسات را دارید برای حضور منظم (حضوری یا مجازی) برنامه ریزی نمایید.
.
3. ظرفیت اتاق مجازی جلسات 200 نفر بوده و این در حالیست که بیش از 1000 نفر تا کنون برای شرکت در کلاس فرم پیش‌ثبت نام را تکمیل نموده اند. بنابراین برای شرکت در کلاس در ابتدای یازه شروع جلسه وارد شوید.
.
4. امکان پرسش سوالات در انتهای جلسات انشاالله فراهم است. پس در حین برگزاری از پرسش سوال در بخش چت خودداری فرمایید و برای حفظ تمرکز شرکت کنندگان از ارسال پیام های غیر ضروری، پرسش سوالات شخصی و غیر مرتبط خودداری فرمایید.

راهنمای شرکت در جلسات مجازی (اسکای روم)

برای شرکت در جلسات در زمان برگزاری جلسه با ورود به پیوند برگزاری جلسه و انتخاب گزینه مهمان می توانید وارد کلاس شوید.

چنانچه از تلفن همراه برای ورود به جلسه مجازی استفاده می‌کنید برای استفاده مطلوب از جلسه از مرورگر google Chrome یا firefox استفاده نمایید و از به روز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل نمایید.

در صورتی که اولین دفعه ورود شما به اسکای روم باشد در ابتدا بخش ورود نام به شما نمایش داده خواهد شد.

در زمان جلسه ممکن است صوت یا تصویر اشتراکی استاد برای شما قطع شود. این ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • ممکن است اینترنت استاد ارائه دهنده قطع شده باشد. در این صورت در بخش چت می‌توانید مشکل را مطرح کنید و از سایر شرکت کنندگان وصل بودن صوت استاد را جویا شوید. در صورت بروز مشکل از سمت استاد با اطلاع به وی از طریق بخش چت منتظر حل مشکل باشید.
 • ممکن است اینترنت شما ضعیف باشد. بنابر این سرعت و اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید.
 • ممکن است مرورگر شما دچار مشکل باشد. از به روز بودن مرورگر اطمینان حاصل نموده و با مرورگر دیگری صفحه را امتحان نمایید.
 • برخی اوقات ممکن است اختلال از سیستم اسکای روم بوده و چاره ای برای رفع آن غیر از صبر تا رفع اختلال نباشد.
 • در همه موارد با ذکر صلوات و استغفار برای حل مشکل همراهی نمایید.

در صورتی که قصد صحبت در کلاس به صورت صوتی دارید از امکان اتصال صوت و اجازه دستگاه به مرورگر برای ارتباط دادن میکروفون گوشی مطمئن شوید. در صورت عدم اجازه، با کلیک روی علامت قفل در بالای صفجه اجازه میکروفون را فعال نمایید.

بسته ویژه تربیت در دوران تولد فرزند

معرفی کتاب های مرتبط با دوره حاضر

برای ارجاع به صفحه اختصاصی هر کتاب و مشاهده توضیحات و خرید (نسخه کاغذی / کتاب الکترونیک) روی عنوان هر کتاب کلیک کنید:

بسته ویژه تربیت در دوران تولد فرزند

بسته تولد نسل توحیدی ابداعی است خلاقانه در راستای تحقق اهداف متعالی نسل توحیدی در رشد و ارتقاء ظرفیت مادران و فرزندان

هدیه‌ای ویژه برای مادران باردار و در دوران تولد فرزند و انتخابی شایسته برای رشد معنوی مادر و فرزند

اصول و مهارت‌های تربیت کودک 2 تا 7 سال  با رویکرد طیب‌گزینی

کتاب تربیت کودک اثر استاد احمدرضا اخوت و دکتر فاطمه فیاض؛ مبانی و مهارت های تربیت دینی کودک را با نگاه تخصصی روانشناسی مبتنی بر منظومه رشد قرآنی بیان کرده است. به گفته بسیاری از کارشناسان تربیت دینی کودک، این کتاب یکی بهترین کتاب هایی است که والدین بعد از مطالعه آن میتوانند الگوی مشخصی از تربیت صحیح فرزند را در زندگی پیاده سازی کنند.
در این کتاب با مولفه های اصلی تربیت در هفت سال اول آشنا می‌شوید و اصول و مهارت‌های توانمندسازی حواس و عواطف کودک، کلمات و کلام کودک و بهره مندی از باور های زیبا و بروزات طیب در کودک را با بیان کاملا روان و گویا خواهید خواند.

بایسته‌های بیان مسائل جنسی بر اساس احکام الهی

سند بایسته‌های تربیت کودک طیب

تشخیص حقایق پیرامون این موضوعات و مسائل و عمل بر اساس آن حقایق، نقش قابل توجهی در تعلیم و تزکیه کودکان و هدایت آنها خواهد داشت،‌ همانطور که اشتباهاتی که والدین و مربیان درباره کودکان مرتکب می‌شوند بیشتر مواقع به گمراهی و دور شدن آنها از راه هدایت منجر می‌شود. بنابراین تعیین ضوابط و چارچوب‌هایی در رویارویی با کودک بر اساس کتاب خداوند و روایات اهل بیت علیهم السلام و قرار دادن آنها در ساختارهای اجتماعی و خانواده‌ها امری بسیار ضروری است و از کارهای بنیادی و اساسی جامعه دینی است.

تربیت جنسی در سایه عفاف

یکی از مهم‌ترین حربه‌های شیطان و ایادی آن انحراف قوای غریزی و جنسی به سمت دنیاطلبی است. این کار امروزه با حربه‌های مختلف فرهنگی و با رنگ و لعاب‌های علمی و با سند‌های خباثت‌آلودی چون سند ۲۰۳۰ ترویج می‌شود تا موجب هلاکت انسان‌‌های شایسته و موحد عالم شود. این کتاب در تقابل با این جریان خطرناک به تبیین نظرات قرآنی و فقهی درباره مراقبت از نعمت‌هایی که منجر به ایجاد نسلی شایسته می‌شود پرداخته و چگونگی آموزش صحیح تقویت حیا و عفاف برای تربیت جنسی متناسب با سنین مختلف را بیان می‌کند.

تشویق و تنبیه در دوره های رشد

یکی از مهم‌ترین مسائل در تعلیم و تزکیه در همه مقاطع سنی مسأله تشویق و تنبیه است که باید متناسب با شکوفایی عقل در هر فردی به صورت متمایز بروز یابد. دانستن ضرورت تشویق و تنبیه دیگران و نیز پذیرش تشویق و تنبیه از جانب دیگران و از آن مهم‌تر چگونگی آن، موضوع اصلی کتاب است که با توجه به حقایق قرآن و نیز روایات امیر المؤمنین علیه السلام به عنوان پدر مؤمنین، تدوین شده است

نظم و برنامه ریزی در مراحل زندگی

نظم، درصف قرار گرفتن توان‌های درونی برای خلق زیبایی‌های زندگی است که از یک سو به شکوفایی توان‌ها و از سوی دیگر به جلوه بخشی زیبایی آن توان ها مربوط می‌شود. نظم توسط برنامه داری و برنامه ریزی در زندگی جریان یافته و در هر دوره‌ای متناسب با اقتضائاتی که دارد شکلی خاص به خود می‌گیرد. این پژوهش درصدد است تا با نشان دادن وضعیت بهینه نظم و برنامه ریزی در دوره‌های مختلف زندگی، چگونگی ورود این موضوع به ساحت تعلیم و تزکیه را تبیین کند.

دوره اول رشد تفکر اجتماعی؛

پیش از تولد تا آغاز تکلم؛ ظهور ولایت و تادیب

رشد اجتماعی که بوسیله آن سعادت دنیا و آخرت انسان تأمین می‌گردد،‌ از سال‌های قبل از تولد آغاز می‌شود. در این تعلیم مردان و زنانی با ایمان، فرزندان و نسل‌های بعد خود را در نیکی و تقوا یاری می‌رسانند و شاکله‌ای طیّب به آنها اهدا می‌کنند. کتاب حاضر به بررسی تعلیم و تزکیه در ابتدایی‌ترین سنّ انسان پرداخته و اصول و شیوه‌هایی را که لازم است پدر و مادر از آن واقف باشند، بیان کرده است

مجموعه کتاب 6 جلدی

دوره‌های رشد تفکر اجتماعی

این دوره‌ها که سیر تحول و بلوغ را در انسان نشان می‌دهد به ظرفیت‌هایی که در هر دوره از سنین طبیعی انسان برایش فراهم می‌شود اشاره دارد و به معرفی مجموعه توانمندی‌هایی که در هر دوره لازم است مورد توجه قرار گیرد می‌پردازد.

سند خانواده

سند خانه و خانواده از مجموعه سندهای شهر و جامعه توحیدی است و در صدد بیان مبانی و اصول خانواده توحیدی و نقش آن در نظام سازی و جریان سازی توحیدی است. این سند که محورهای اصلی موضوع خانواده را پیش روی ما قرار می‌دهد، می‌تواند علاوه بر ایجاد توان در طراحی الگوهای اصلاح سبک زندگی، معیار و میزانی برای رشد و تعالی خانواده و جامعه قرار گیرد.

سند تعلیم و تزکیه

سند تعلیم و تزکیه، بر اساس دو کتاب حجت و حکمت و بر اساس پنج کتاب علم، عقل، یقین، فعل و تفکر، دوکتاب معناشناسی و فرآیندشناسی رشد و شش کتاب رشد تفکر اجتماعی و هفده کتاب در معنا شناسیی، فرآیند شناسی و نظام سازی طیب، خیر، حسن، ایمان، صدق و ولایت نوشته شده است. کاربرد این سند در طراحی نظامات آموزشی، فرهنگی، هنری و … کودکان، نوجوانان است و می­تواند علم، قدرت و دقت مربیان و مسئولین در حوزه­های تعلیم و تزکیه و فرهنگ، رسانه و هنر را افزایش دهد.

بسته ویژه تربیت در دوران تولد فرزند
۱۴۰۱/۷/۱۰ ،۰۹:۲۸:۰۶ +۰۰:۰۰شهریور ۹ام, ۱۴۰۱|