///برگزاری کارگاه تفکر اجتماعی (هنر خوب زیستن)

برگزاری کارگاه تفکر اجتماعی (هنر خوب زیستن)

یا رب

مدرسه علوم اجتماعی با همکاری مدرسه اهل بیت علیهم السلام دوره کارگاهی کتاب هنر خوب زیستن، تفکر اجتماعی، تفکر عینی را برگزار می کند.

این دوره روزهای پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۱ در محل مدرسه اهل بیت علیهم السلام واقع در خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۲۵، ط اول برگزار می شود.

درباره کتاب هنر خوب زیستن

کتاب حاضر که طرز تفکر دین درباره حرکت‌های اجتماعی را معرفی می‌کند، با طرح ایده تفکر عینی- تفکر اجتماعی به تبیین این مسئله می‌پردازد که روابط و ارتباطات میان انسان‌ها را نه‌تنها می‌تواند ساماندهی کرد، بلکه به دلیل توان اجتماعی‌ای که خداوند در اختیار انسان قرار داده است، باید به گونه‌ای ساماندهی کرد که بیشترین بهره و منفعت را از آن دریافت کرد. این کتاب با تمسک به آیه «کَلاَّ إِنَّ کِتابَ الْأَبْرارِ لَفی عِلِّیِّینَ» سعی می‌کند چیستی و چگونگی توان اجتماعی انسان در بستر زندگی اجتماعی و نیز ضرورت پرداختن به آن را روشن نماید تا روشی از زندگی را مبتنی بر ساختار متقن دین تشریح کند که با اتصال زندگی انسان‌ها به غیب دریچه‌ای دیگر از حیات مادی و معنوی اجتماعی را به روی بشریت گشوده شود. در فاتحه کتاب به معناشناسی تفکر اجتماعی و عینی، در فصل اول به بستر اجتماعی، در فصل دوم به نیازها و مقاصد اجتماعی و نحوه جهت‌دهی آن‌ها، در فصل سوم به روابط و تعاملاتی که باعث حرکت‌های اجتماعی و تفکر اجتماعی می‌شود، در فصل چهارم به کار اصلی تفکر اجتماعی که ساماندهی حرکت‌های اجتماعی است، و در فصل پنجم به منافع تفکر اجتماعی می‌پردازد. در خاتمه کتاب به الگو بودن ابرار در تحقق تفکر اجتماعی اشاره شده است.
نویسنده: احمدرضا اخوت
انتشارات: قرآن و اهل‌بیت نبوت علیهم‌السلام

۱۳۹۸/۶/۸ ،۱۸:۵۶:۴۷ +۰۰:۰۰مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۸|