//, کارگروه بیوت نورانی/ثبت نام بیستمین دوره بیوت نورانی(ویژه مربیان بیوت)

ثبت نام بیستمین دوره بیوت نورانی(ویژه مربیان بیوت)

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ عَلَى الْقاعِدینَ أَجْراً عَظیماً (سوره مبارکه نساء.آیه۹۵)

بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی حومه و برخی از شهرستان­ها در حال اجراست و در تلاش است در ذیل توجهات اهل بیت (ع) جلسات انس و تدبر در قرآن را در کوچکترین ومهم­ترین نهاد اجتماعی یعنی خانه و خانواده گسترش دهد و به رسالت خویش یعنی عمومی سازی فرهنگ انس و تدبر در قرآن در عموم افراد جامعه، جامه عمل بپوشاند.

بدین منظور برآن شدیم تا جلسات انس با سوره ­های قرآن را در محلات مختلف شهر سازماندهی کرده تا با اعزام مربیان آموزش دیده ، فضای خانه ­ها و شهرها نورانی به نور قرآن گردد و زمینه طهارت فردی و اجتماعی را در سطح وسیعی فراهم آورد. لذا در این طرح علاوه بر بیوت ، از مساجد، حسینیه ها، مراکز فرهنگی و… نیز به عنوان پایگاه گسترش فرهنگ قرآن خوانی استفاده شده است.

هدف از اجرای این طرح آشنایی و انس با سوره های قرآن کریم در سطح جامعه است. لذا به دلیل مقبولیت عامه مردم نسبت به جزء خوانی قرآن و همینطور سهولت در برنامه­ ریزی مدت­ دار طرح، هر دوره طی چهارده هفته (هر هفته آن به نام یکی از حضرات معصومین مزین شده است)، یک جزء قرآن و با حداقل یک جلسه در هفته، در بیوت برگزار گردد.
محوریت مباحث مطرح شده در جلسات بیوت نورانی، تفسیر شریف المیزان و انس و تامل در آیات سور می­باشد.

شروط لازم جهت مربیگری در طرح:
-حداقل اتمام کتاب روش­های تفکر در قرآن و ورود به دوره تدبر کلمه­ ای
-در صورت لزوم حضور در جلسه معارفه و مصاحبه اولیه
-حضور در کارگاههای پیش بینی شده برای مربیان

-التزام به پوشش چادر در جلسات
-لازم است مربیان علاوه بر آنکه تا ترم دوم تدبر (روش­های تفکردر قرآن) را گذرانیده باشند، نسبت به ترجمه و تفسیر المیزان سور­ه ­های دوره، مطالعه و تسلط نسبتا کاملی داشته باشند.

– از آنجا که رسالت اصلی این طرح آشنایی و انس با سوره های قرآن کریم و مفاهیم آن است، لازم است تا مربیان در جلسات تشکیل شده در پایگاه­ها تصریحی به روش­های تدبری نکرده و اصراری بر آموزش مباحث تدبری نداشته باشند و همواره اصل “تکلم الناس بقدر عقولهم” را در نظر داشته باشند. لذا فقط در صورت لزوم موضوعات مطرح شده در کلاس، می­توان از کتاب­ها و یا روش­های تدبری در خلال مباحث و در جهت فهم بهتر آیات استفاده گردد.
-انتخاب مربیان برای بیوت با در نظر گرفتن محل سکونت ایشان است تا کمترین زحمت و هزینه را در پیداشته باشد.
-جدول زمان­بندی ارایه سوره ­ها پیش از آغاز هر دوره برنامه ­ریزی شده است لذا از مریبان تقاضا می­شود تا در طول دوره ملزم به برنامه بیت مربوطه باشند.
-مربیان می­توانند بسته­ های کمکی اعم از متن و صوت سوره­ ها و نیز اخبار مربوطه را از طریق کانال طرح بیوت نورانی و گروه ویژه مربیان طرح، دریافت نمایند.

 

فرم ثبت نام مربیان بیوت نورانی:

برای وارد کردن اعداد کیبورد خود را به انگلیسی تغییر دهید.

 

۱۳۹۸-۹-۲۵ ۰۷:۱۴:۰۵ +۰۳:۳۰آذر ۲۰ام, ۱۳۹۸|