//, کارگروه بیوت نورانی/ثبت نام بیستمین دوره بیوت نورانی (ویژه میزبانان)

ثبت نام بیستمین دوره بیوت نورانی (ویژه میزبانان)

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ عَلَى الْقاعِدینَ أَجْراً عَظیماً (سوره مبارکه نساء.آیه۹۵)

بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی حومه و برخی از شهرستان­ها در حال اجراست و در تلاش است در ذیل توجهات اهل بیت (ع) جلسات انس و تدبر در قرآن را در کوچکترین ومهم­ترین نهاد اجتماعی یعنی خانه و خانواده گسترش دهد و به رسالت خویش یعنی عمومی سازی فرهنگ انس و تدبر در قرآن در عموم افراد جامعه، جامه عمل بپوشاند.

بدین منظور برآن شدیم تا جلسات انس با سوره ­های قرآن را در محلات مختلف شهر سازماندهی کرده تا با اعزام مربیان آموزش دیده ، فضای خانه ­ها و شهرها نورانی به نور قرآن گردد و زمینه طهارت فردی و اجتماعی را در سطح وسیعی فراهم آورد. لذا در این طرح علاوه بر بیوت ، از مساجد، حسینیه ها، مراکز فرهنگی و… نیز به عنوان پایگاه گسترش فرهنگ قرآن خوانی استفاده شده است.

هدف از اجرای این طرح آشنایی و انس با سوره های قرآن کریم در سطح جامعه است. لذا به دلیل مقبولیت عامه مردم نسبت به جزء خوانی قرآن و همینطور سهولت در برنامه­ ریزی مدت­ دار طرح، هر دوره طی چهارده هفته (هر هفته آن به نام یکی از حضرات معصومین مزین شده است)، یک جزء قرآن و با حداقل یک جلسه در هفته، در بیوت برگزار گردد.
محوریت مباحث مطرح شده در جلسات بیوت نورانی، تفسیر شریف المیزان و انس و تامل در آیات سور می­باشد.

همچنین میزبانان طرح لازم است به نکات زیر توجه فرمایند:

در صورتی که مربی مسیرش دور باشد و مطالبه هزینه ایاب ذهاب نماید ،هزینه رفت و آمد مربیان به عهده میزبان خواهد بود.
انتظار می­رود تا میزبانان در جهت هرچه بهتر برگزار شدن جلسات و اطلاع رسانی و تبلیغ جلسات بیت مربوطه، تلاش لازم را مبذول بنمایند.
جذب هشت نفر مخاطب ثابت از جمله شرایط اصلی میزبانی است.

فرم ثبت نام میزبانان بیوت نورانی:

برای وارد کردن اعداد کیبورد خود را به انگلیسی تغییر دهید.

۱۳۹۸-۹-۲۴ ۱۳:۰۶:۱۴ +۰۳:۳۰آذر ۲۰ام, ۱۳۹۸|