مدرسه سفیران قرآن۱۴۰۱/۲/۲۹ ،۱۸:۱۵:۳۹ +۰۰:۰۰
برنامه مدرسه سفیران قرآن در ماه رمضان ویژه دانشگاهیان
اولین دوره قرآنی – زیارتی إقرأ
مجموعه نشست های از نگاه المیزان
دوره آموزشی ناشطات
بسته مطالعاتی اصلاح رویکرد در رجوع به قرآن
قبلی
بعدی
Slider
قرآن و عترت دو گوهر و یادگار گرانبهایی هستند که آخرین فرستاده خدا حضرت محمد مصطفی صلی­ الله­ علیه­ و آله در میان امت به ودیعه نهادند و فرمودند این دو گوهر هرگز از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند. قرآن کریم در میان ما با تفسیر ائمه اطهار علیهم­ السلام چراغی نورانی فرا راه زندگی پر پیچ و خم این دنیای ظلمانی است. اکنون که سعادت دیدار جمال منور قرآن ناطق زمان را نداریم بر آن شدیم تا در صف ارادتمندان ایشان، طبق فرمانشان به احیاءِ امر اهل بیت علیهم­ السلام اهتمام ورزیم.
از اواخر سال 1377 کانون قرآن و عترت علیهم‌ السلام پردیس علوم دانشگاه تهران، فعالیت قرآنی خود را در حوزه‌ های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی آغاز نمود که ثمره آن برگزاری 14 دوره قرآن­ پژوهی و بیش از بیست همایش سوره‌ های قرآن در دانشگاه تهران بود. تأسیس مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از ثمرات شجره طیبه این کانون بوده است.
مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از سال 1383 فعالیت خود را در زمینه آموزش نخبگان قرآنی، برگزاری همایش‌ های قرآنی و تحقیقات در زمینه انس با قرآن و تدبر در آن آغاز نمود و هم­ اکنون دارای دوره‌ های آموزشی قرآنی در سطوح مختلف بوده و همایش‌ های قرآنی متعددی را در زمینه آشنایی با سوره‌ های قرآن در سطح دانشگاه‌ ها برگزار می‌ نماید. همچنین این مجموعه بالغ بر 160 عنوان کتاب در سطوح بنیادی، ساختاری، راهبردی، مهارتی، عمومی، از نگاه المیزان و با موضوعات قرآن و امام، هستی، انسان، جامعه تالیف نموده است.
گفتنی است مدرسه دانشجویی در راستای توسعه آموزه­ های قرآنی، همزمان با آثار متعدد پژوهشی چهارده مرکز تخصصی ایجاد نموده است. مدرسه اهل بیت نبوت علیهم­ السلام – واحد خانواده – با هدف تخصصی تربیت نسل­ های قرآنی، مدرسه آموزش – مرکز آموزش­ های قرآنی – با هدف برگزاری دوره­ های تدبر، مدرسه هنر و رسانه با محوریت جهاد نرم و عملیات القاء و ابلاغ از طراحی تا اجرا، مدرسه تفکر و تعقل با هدف قرآنی نمودن ساختار آموزش و پرورش و تربیت توحیدی کودکان و نوجوانان و سایر مدارس همچون، مدرسه حفظ، مدرسه علوم پایه، مدرسه مجازی و … از جمله مدارس تخصصی این مجموعه هستند.
امید است نظرات، پیشنهادات و مساعدت‌ های اساتید، طلّاب و دانشجویان محترم بر سرعت، دقت و غنای علمی و معنوی این آثار افزوده و در ذیل عنایات ویژه امام عصر عجل‌ الله‌ تعالی‌ فرجه مقدمات ظهور آن عزیز را فراهم نماید.
بیشتر

بسته پیشنهادی اجرایی سوره مبارکه مریم در دانشگاه ها

یا رحمان وجود و وجود بخشی را میخواهی ببینی؟ خواندن، دعا، استجابت را ولی و وارث داشتن را سلسله با ...
ادامه ...

دوره آموزشی ناشطات

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم شما جوانهای عزیز -شما اغلب جوان ...
ادامه ...

بسته محتوایی ایده پردازی سوره مبارکه ضحی

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 🔰نشست ایده پردازی سوره ضحی   ...
ادامه ...

مسابقه هم قدم با انبیاء در مسیر اربعین

بسم الله الرحمن الرحیم مسابقه هم قدم با انبیاء در مسیر اربعین با موضوع حسین (ع)، وارث انبیاء 🔅مگر این ...
ادامه ...

فعالیت های سفیران قرآن – غدیر 1401 تا غدیر 1402

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم مشاهده گزارش مجموعه فعالیت های یک ...
ادامه ...
Slider

پیام‌رسان بله:   https://ble.ir/tmonzavi