ارتباط با مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت علیهم السلام۱۳۹۸-۶-۲۳ ۱۶:۴۳:۵۳ +۰۴:۳۰

مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت(ع) / ارتباط با مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع)

بسم الله الرّحمن الرّحیم
اللهم صلّ علی محمد و آل محمد

درباره ما

قرآن و عترت دو گوهر و یادگار گرانبهایی هستند که آخرین فرستاده خدا حضرت محمد مصطفی صلی­ الله­ علیه­ و آله در میان امت به ودیعه نهادند و فرمودند این دو گوهر هرگز از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند. قرآن کریم در میان ما با تفسیر ائمه اطهار علیهم­ السلام چراغی نورانی فرا راه زندگی پر پیچ و خم این دنیای ظلمانی است. اکنون که سعادت دیدار جمال منور قرآن ناطق زمان را نداریم بر آن شدیم تا در صف ارادتمندان ایشان، طبق فرمانشان به احیاءِ امر اهل بیت علیهم­ السلام اهتمام ورزیم.

از اواخر سال 1377 کانون قرآن و عترت علیهم‌ السلام پردیس علوم دانشگاه تهران، فعالیت قرآنی خود را در حوزه‌ های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی آغاز نمود که ثمره آن برگزاری 14 دوره قرآن­ پژوهی و بیش از بیست همایش سوره‌ های قرآن در دانشگاه تهران بود. تأسیس مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از ثمرات شجره طیبه این کانون بوده است.
مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از سال 1383 فعالیت خود را در زمینه آموزش نخبگان قرآنی، برگزاری همایش‌ های قرآنی و تحقیقات در زمینه انس با قرآن و تدبر در آن آغاز نمود و هم­ اکنون دارای دوره‌ های آموزشی قرآنی در سطوح مختلف بوده و همایش‌ های قرآنی متعددی را در زمینه آشنایی با سوره‌ های قرآن در سطح دانشگاه‌ ها برگزار می‌ نماید. همچنین این مجموعه بالغ بر 160 عنوان کتاب در سطوح بنیادی، ساختاری، راهبردی، مهارتی، عمومی، از نگاه المیزان و با موضوعات قرآن و امام، هستی، انسان، جامعه تالیف نموده است.
گفتنی است مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت در راستای توسعه آموزه‌های قرآنی، همزمان با آثار متعدد پژوهشی چهارده مرکز تخصصی ایجاد نموده است. مدرسه اهل بیت نبوت علیهم­ السلام – واحد خانواده – با هدف تخصصی تربیت نسل­ های قرآنی، مدرسه آموزش – مرکز آموزش­ های قرآنی – با هدف برگزاری دوره­ های تدبر، مدرسه هنر و رسانه با محوریت جهاد نرم و عملیات القاء و ابلاغ از طراحی تا اجرا، مدرسه تفکر و تعقل با هدف قرآنی نمودن ساختار آموزش و پرورش و تربیت توحیدی کودکان و نوجوانان و سایر مدارس همچون، مدرسه حفظ، مدرسه علوم پایه، مدرسه مجازی و … از جمله مدارس تخصصی این مجموعه هستند.
امید است نظرات، پیشنهادات و مساعدت‌ های اساتید، طلّاب و دانشجویان محترم بر سرعت، دقت و غنای علمی و معنوی این آثار افزوده و در ذیل عنایات ویژه امام عصر عجل‌ الله‌ تعالی‌ فرجه مقدمات ظهور آن عزیز را فراهم نماید.
 

 
 

مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم­ السلام:  تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان راهنما، پلاک 1437

پست الکترونیکیinfo@quranetratschool.ir

 

 
مدرسه مجازی

 تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان 16 آذر، بین بلوار کشاورز و خیابان پورسینا، پلاک 25

ارتباط با مدرسه مجازی در پیامرسان های بله و سروش :

 
 

مدرسه اهل بیت نبوت علیهم­ السلام:

 تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان 16 آذر، بین بلوار کشاورز و خیابان پورسینا، پلاک 25

پست الکترونیکی: ahlebaytschool@yahoo.com

 

مدرسه حمد (هنر،ادبيات و رسانه) : 

پست­ الکترونیکی مدرسه حمد : MadreseyeHamd@Chmail.ir

 


 

مدرسه دانشجویی حفظ قرآن کریم:
تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان راهنما، پلاک 1437، طبقه چهارم
 
 

مدرسه دانشجویی تفکر و تعقل :
تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان راهنما، پلاک 1437

پست الکترونیکی:  tt.school@chmail.ir


انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام:

سایت معرفی و عرضه محصولات انتشارات: www.QuranAhlebayt.com

سامانه پیامکی ثبت و سفارشات غیرحضوری (برای افرادی که امکان مراجعه به سایت را ندارند) 3000498849

شماره تماس انتشارات 02188390570


 《طارق》 کانال رسمی نشر تولیدات رسانه ای

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

پیام رسان بله
 ble.im/TareQMedia

صفحه اینستاگرام
https://instagram.com/TareQMedia

صفحه آپارات
 https://www.aparat.com/TareQMedia