کارگروه نسل توحیدی۱۳۹۹/۹/۳۰ ،۱۰:۱۵:۳۹ +۰۰:۰۰
هیچ نوشته‌ای پیدا نشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

«السعید سعید فی بطن امه و الشقی شقی فی بطن امه»

غایت رسولان الهی، تربیت انسان‌هایی است که تجلی خلافت الهی بر روی زمین باشند. از این رو تربیت انسان و جامعه برنامه اصلی دین اسلام و سیره اهل بیت (ع) است. قرآن، تربیت انسان و جامعه را در یک فرآیند منسجم ارائه کرده و از پیش از ازدواج والدین تا سن چهل سالگی برنامه‌های تربیتی اسلام ادامه دارد.

طرح شکوفایی نسل توحیدی بر آن است با ارائه دستورات دین به زوجینی که قصد فرزندآوری دارند، علاوه بر حمایت از زوجین به منظور ترغیب به فرزند آوری، نسل آینده را از آسیب‌های معنوی و جسمی -از پیش از تولد- ایمن سازد و با فراهم ساختن نسلی محفوظ از آسیب و القای شیاطین، زمینه‌ساز گسترش نسل صالحین بر روی زمین باشد.

این طرح دارای 5 مرحله کلی پیوند توحیدی، آمادگی برای فرزندآوری، دوره انعقاد نطفه، بارداری و تولد است. و با هدف جریان‌سازی برای بالا رفتن جمعیت موحدان در عالم و گسترش نسل موحد و صالح، ترغیب زوجین به فرزندآوری، ایجاد انگیزه برای داشتن فرزندان متعدد افزایش سطح سلامت جسمی و معنویت نوزادان در بدو تولد و ارتقای سطح معنوی نسل آینده طراحی و اجرا شده است.

جمهوری اسلامی به عنوان پرچمدار حاکمیت حق، بیش از هر ملتی، نیازمند پیاده‌سازی این ساختار است و امید است با عنایات خداوند متعال این دستاورد بزرگ به تمامی ملت‌های آزاده صادر شود.

ضرورت طرح نسل توحیدی

منشا همه جریان سازی­های اجتماعی از نسل شروع میشود. هر جامعه ای که طالب یک جریان عمقی و ریشه دار است می‌بایست از نسل شروع کند و از انعقاد نطفه. کوچکترین اقدام، از اقدامات قبل و بعد بارداری بزرگترین تاثیر را در جریان سازی‌های اجتماعی دارد.

ایده نسل توحیدی توسط حضرت ابراهیم علیه السلام شکل گرفته است. در واقع اساسنامه نسل توحیدی را حضرت ابراهیم مدون کرده است. آیه 35 تا 41 سوره ابراهیم اولین موضوعی که حضرت ابراهیم مد نظر قرار داد درست کردن “بلد” است. شاید این هدف ابراهیمی برای ما در جامعه کنونی مقدور نباشد اما هر قدمی در این مسیر ما را به این هدف نزدیک می‌کند.

در سوره مبارک اعراف آیه 182 فرزنددار شدن را یکی از محل‌های اضطرار انسان می‌داند. همانطورکه انسان‌ها سوار کشتی می‌شوند و در حال غرق شدن هستند چطور خدا را می‌خوانند، برای فرزند دار شدن هم همون اضطرار است.

یکی از محل‌هایی که انسان واقعا خدا رامی‌خواند زمانی است که فرزند در رحم دارد و نگران سالم بودن و سالم بدنیا آمدنش است. عین زمانی که در کشتی است.

بعد از آن فراموش می‌شود جنینی که سالم بدنیا امده است ممکن بود سالم نباشد. افراد شروع می‌کنند به امر و نهی و مالکیت، درنتیجه، شرک در زندگی‌شان وارد می‌شود.

در این آیات بچه‌های حضرت ابراهیم نیز در معرض شرک هستن. برای نسل توحیدی موحد ماندن پدر و مادر خیلی مهم است.

همه پدر مادرها دوست دارند فرزندانشان ولایت پذیر باشند و اگر این مهم اتفاق نیفتد طغیان به آنها آسیب میزند. باید ولایت پذیری ای یاد بدهند که بتوانند به فرزند بگویند اگر از من تبعیت کنی تو هم از منی و اگر موحد باشند میتوانند ارزو کنند بچه‌ها موحد و حرف شنو باشند. در نتیجه، خودسازی پدر مادرها خیلی مهم است و محصول آن تربیتی است که فرزندان بتوانند عبد باشند و برنامه پروژه نسل توحیدی، تهذیب و تزکیه پدر و مادر با هدف فرزند دار شدن و تربیت نسل است.

اهداف کلی طرح نسل توحیدی

–       گسترش نسل موحد و صالح بر مبنای قرآن و روایات

–      ارتقای سطح معنوی نسل آینده

–      ترغیب زوجین به فرزندآوری با رویکرد فرزند صالح

–      ایجاد انگیزه برای داشتن فرزندان متعدد و ایجاد آگاهی در موضوع تربیت فرزند به منظور افزایش جمعیت

–       جریان‌سازی برای بالا رفتن جمعیت موحدان در عالم

–       افزایش سطح سلامت جسمی و معنویت نوزادان در بدو تولد

–       مقاوم‌سازی نسل توحیدی نسبت به آسیب‌های فردی و اجتماعی و ساختاری

فرایند کلی طرح نسل توحیدی

بیشتر

آدرس : نسل توحیدی یکی از کارگروه های مدرسه تبلیغ،متعلق به مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع) است و هنوز مکان مستقلی ندارد.

شماره تماس: 02166988790

تهران،میدان انقلاب اسلامی،بالاتر از خیابان رهنما،پلاک 1437،طبقه دوم
کد پستی: 1417953146

شماره تماس: 02166988790

آیدی ارتباطی در شبکه اجتماعی “بله”:
@NasleTohidi