مدرسه سفیران قرآن۱۴۰۱/۲/۲۹ ،۱۸:۱۵:۳۹ +۰۰:۰۰
خانه ی سوره
بسته پیشنهادی رمضان 1444 دانشگاه ها
نشریه، داستان کوتاه و سوره نوشت
دستاوردهای پژوهشی
دوره آموزشی یسعی
قبلی
بعدی
Slider
قرآن و عترت دو گوهر و یادگار گرانبهایی هستند که آخرین فرستاده خدا حضرت محمد مصطفی صلی­ الله­ علیه­ و آله در میان امت به ودیعه نهادند و فرمودند این دو گوهر هرگز از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند. قرآن کریم در میان ما با تفسیر ائمه اطهار علیهم­ السلام چراغی نورانی فرا راه زندگی پر پیچ و خم این دنیای ظلمانی است. اکنون که سعادت دیدار جمال منور قرآن ناطق زمان را نداریم بر آن شدیم تا در صف ارادتمندان ایشان، طبق فرمانشان به احیاءِ امر اهل بیت علیهم­ السلام اهتمام ورزیم.
از اواخر سال 1377 کانون قرآن و عترت علیهم‌ السلام پردیس علوم دانشگاه تهران، فعالیت قرآنی خود را در حوزه‌ های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی آغاز نمود که ثمره آن برگزاری 14 دوره قرآن­ پژوهی و بیش از بیست همایش سوره‌ های قرآن در دانشگاه تهران بود. تأسیس مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از ثمرات شجره طیبه این کانون بوده است.
مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از سال 1383 فعالیت خود را در زمینه آموزش نخبگان قرآنی، برگزاری همایش‌ های قرآنی و تحقیقات در زمینه انس با قرآن و تدبر در آن آغاز نمود و هم­ اکنون دارای دوره‌ های آموزشی قرآنی در سطوح مختلف بوده و همایش‌ های قرآنی متعددی را در زمینه آشنایی با سوره‌ های قرآن در سطح دانشگاه‌ ها برگزار می‌ نماید. همچنین این مجموعه بالغ بر 160 عنوان کتاب در سطوح بنیادی، ساختاری، راهبردی، مهارتی، عمومی، از نگاه المیزان و با موضوعات قرآن و امام، هستی، انسان، جامعه تالیف نموده است.
گفتنی است مدرسه دانشجویی در راستای توسعه آموزه­ های قرآنی، همزمان با آثار متعدد پژوهشی چهارده مرکز تخصصی ایجاد نموده است. مدرسه اهل بیت نبوت علیهم­ السلام – واحد خانواده – با هدف تخصصی تربیت نسل­ های قرآنی، مدرسه آموزش – مرکز آموزش­ های قرآنی – با هدف برگزاری دوره­ های تدبر، مدرسه هنر و رسانه با محوریت جهاد نرم و عملیات القاء و ابلاغ از طراحی تا اجرا، مدرسه تفکر و تعقل با هدف قرآنی نمودن ساختار آموزش و پرورش و تربیت توحیدی کودکان و نوجوانان و سایر مدارس همچون، مدرسه حفظ، مدرسه علوم پایه، مدرسه مجازی و … از جمله مدارس تخصصی این مجموعه هستند.
امید است نظرات، پیشنهادات و مساعدت‌ های اساتید، طلّاب و دانشجویان محترم بر سرعت، دقت و غنای علمی و معنوی این آثار افزوده و در ذیل عنایات ویژه امام عصر عجل‌ الله‌ تعالی‌ فرجه مقدمات ظهور آن عزیز را فراهم نماید.
بیشتر

خانه ی سوره

انسان همواره حرکتی دارد چون رودی خروشان در بستر اجتماع همچون بستر پر فراز و نشیب رودخانه! این حرکت اما ...
ادامه ...

بسته پیشنهادی رمضان 1444 دانشگاه ها

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  برنامه پیشنهادی ماه رمضان دانشگاه‌ها ماه ...
ادامه ...

دوره آموزشی یسعی

بسم الله النور مدرسه سفیران قرآن برگزار می نماید: دوره آموزشی یسعی اولین دوره آموزشی اصول کارجمعی با رویکرد قرآنی ...
ادامه ...

نشست معرفی طرح خوانش قرآن، خوانش زندگی

بسم الله الرحمن الرحیم مقام معظم رهبری: «امروز ما به قرآن احتیاج داریم؛ راه صحیح زندگی جوامع اسلامی و امّت ...
ادامه ...

درخواست برگزاری دوره خوانش قرآن، خوانش زندگی

بسم الله الرحمن الرحیم مدرسه سفیران قرآن در نظر دارد با همکاری با هر یک از کانونها، تشکلها  و یا ...
ادامه ...
Slider

پیام‌رسان بله:   https://ble.ir/tmonzavi