شعب فروش کتب مجموعه، نحوه خرید و قیمت محصولات

لطفا به سایت انتشارات اهل بیت نبوت مراجعه فرمایید:

http://quranahlebayt.com

در این سایت می‌توانید جزئیات را مشاهده کنید، در صورتی که با مراجعه به این سایت پاسخ سؤال شما مشخص نشد می‌توانید با شماره تماس02188390570 بگیرید.

مجموعه در چه حوزه‌هایی فعالیت دارد؟ تدبر چیست و چه فرقی با تفسیر دارد؟

حوزه فعالیت مجموعه، تدبر در قرآن است با هدف انس هر چه بیشتر با کلام وحی و ثقل لاینکف آن اهل بیت نبوت علیهم السلام. دوره‌های تدبر در قرآن که زیربنای آموزش در این مجموعه است بر اساس کتب روش‌های تدبر در قرآن تالیف آقای احمدرضا اخوت است. 5 جلد اول این مجموعه در دوره عمومی و 5 جلد دوم آن در دوره تخصصی آموزش داده می‌شود و بعد از این دو دوره مخاطب‌های علاقه‌مند وارد دوره‌های پژوهشی می‌شوند. دوره‌های عمومی و تخصصی در ترم‌های دانشگاهی یا نیمه متمرکز تدریس شده و دوره‌های پژوهشی متناسب با شرایط آموزشی و پژوهشی خواهد بود.

تدبر مراجعه به قرآن با نیاز فرد است، برای تفسیر حدودا 27 علم نیاز است اما تدبر امری ست که خواست قرآن از همه ماست. برای آشنایی بیشتر با دوره و مفاهیم پایه توصیه می‌شود به کتاب مقدمات تدبر در قرآن مراجعه کنید. همچنین یک فیلم کوتاه و جزوه‌ای برای آشنایی با تدبر و معرفی مجمع مدارس تهیه شده است که می‌توانید آنها را ملاحظه کنید:

دریافت جزوه تدبر در قرآن؛ چرا  و چگونه

مشاهده فیلم

آشنایی مدرسه اهل بیت (خانواده)

1.     لطفا مدرسه اهل بیت را معرفی کنید و گزارشی از فعالیت هایی که در این مدرسه تا کنون انجا شده و در حال انجام است بفرمایید؟

به طور خلاصه میتوان گفت:مدرسه دانشجویی اهل بیت علیهم السلام از مجموعه مدارس دانشجویی قرآن و عترت علیهم السلام می‌باشد که با هدف تولید علم تخصصی بر مبنای قرآن و طراحی و انجام عملیات های تخصص محور در حوزه مباحث مربوط به خانواده در سطح جامعه قصد دارد تا فرهنگ خانواده توحیدی را از متن قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام استخراج نموده و با اشاعه آن انسان ها بتوانند به اهلیت و شایستگی ورود به بیت مطهر رسول و تشکیل امت واحده توحیدی برسند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

http://quranetratschool.ir/?page_id=1197

2.      چگونه میشود از برنامه های آتی مدرسه اهل بیت باخبر شد؟

با مراجعه به سایت مدرسه اهل بیت علیه السلام به آدرس http://quranetratschool.ir/?page_id=1197 میتوانید در جریان برنامه های مدرسه اهل بیت قرار بگیرید.

3.     نقشه راهی در خصوص اهداف مدرسه اهل بیت وجود دارد؟

بله. نقشه جامع مدرسه خانواده در سایت مدرسه اهل بیت علیه السلام موجود است.با مراجعه به آدرس http://quranetratschool.ir/?p=13112 میتوانید نسبت به این موضوع آگاهی یابید.

4.     چه کارگروه هایی ذیل مدرسه اهل بیت فعالیت دارند؟

کارگروه خانواده و بیت توحیدی- کارگروه جوان و پیوند توحیدی-کارگروه کودک و نسل توحیدی-کارگروه نوجوان-کارگروه بیوت نورانی

5.     معرفی ای از کارگروه خانواده در زمینه برنامه ها دستاوردها و سیر مطالعاتیشان موجود است؟

کارگروه خانواده به عنوان یکی از کارگروههای مدرسه اهل بیت علیهم السلام جهت کار تخصصی و تربیت نیروی متخصص مبتنی بر قرآن و روایات در حوزه خانواده آغاز به فعالیت نموده است تا آموزه‌های قرآن را به صورت مهارتی و کاربردی در همه خانواده ها جاری نماید.
                                                                            سوره‌های محوری کارگروه تخصصی خانواده شامل سوره مبارکه نور به عنوان محور کارگروه، سوره مبارکه نساء که معرف نقشه خانواده و اتصال آن به امر جامع ولی است، سوره مبارکه احزاب و حجرات به عنوان سوره های تبیین کننده روابط میان خانواده ها و سوره مبارکه نوجح و طلاق به تبیین حدود و آسیب شناسی نهاد خانواده می پردازد. کارگروه خانواده برای تحقق این مسیر در حوزه روابط درون خانه، بین خانه‌های مؤمنین اعم از اقوام و روابط دیگر، و روابط اجتماعی مؤثر برخانواده سعی در ساخت بنای خانه‌هایی نورانی به نور قرآن و اهل بیت علیهم السلام را دارد تا شایستگی پیوند و ارتباط با خانه نورانی رسول را بیابد  
کارگروه خانواده تولیداتی در زمینه طرح درس مربیان ارتقا ارتباط موثر(هم کلامی۰ هم فکری- همدلی)،طرح درس نقش اجتماعی زنان از منظر قرآن ،تولیداتی در زمینه نکات کاربردی خانوادگانه تربیت و ارتباط موثر به صورت عکس نوشته و ....داشته که با مراجعه به آدرس http://quranetratschool.ir/?page_id=3048 میتوانید به تفصیل با تولیدات این کارگروه آشنا شوید.

برای دریافت سیر مطالعاتی و آشنایی با فعالیت های کارگروه خانواده به تفکیک سطوح عمومی –نیمه تخصصی –تخصصی میتوانید از طریق لینک زیر به سایت مدرسه اهل بیت علیه السلام مراجعه کنید.

http://quranetratschool.ir/?page_id=1211

6.     کارگروه جوان و پیوند توحیدی چه اهدافی دارد و چه دستاوردهایی داشته است؟

کارگروه جوان تولیداتی در زمینه پاورپوینت کتاب بلوغ با هم بودن،مجموعه کارگاه های محسن زنده است و ....داشته که با مراجعه به آدرس http://quranetratschool.ir/?page_id=1255میتوانید به تفصیل با تولیدات این کارگروه آشنا شوید.

7.     معرفی ای از کارگروه نوجوان در زمینه برنامه ها دستاوردها و سیر مطالعاتیشان موجود است؟

این کارگروه یکی از کارگروه­های مدرسه خانواده (اهل بیت) است که به صورت اختصاصی به بحث نوجوان می­پردازد. ارائه آموزش­های مختلف مربوط به نوجوان، در عرصه­های مختلفی چون خانواده، مدرسه، مسجد و مانند آن، و همچنین ارائه این آموزش­ها به والدین، مربیان، فعالان فرهنگی و در نهایت نوجوانان، ابعاد مختلف فعالیت این کارگروه است.منظور از نوجوان، افراد سنین 7 تا 18 سال است که در دو گروه ابتدایی و متوسطه دسته­بندی می­شوند.

برای آشنایی بیشتر با این کارگروه میتوانید به آدرس  http://quranetratschool.ir/?page_id=1243 مراجعه کنید.

کارگروه نوجوان تولیداتی در زمینه طرح  کنترل خشم در نوجوان ،باید و نبایدهایی برای ارتباط با نوجوان با رویکرد خیرگزینی و ....داشته که با مراجعه به آدرس http://quranetratschool.ir/?page_id=1244 می‌توانید به تفصیل با تولیدات این کارگروه آشنا شوید.

8.     کارگروه کودک چه دستاوردهایی داشته و سیر مطالعاتیشان چیست؟

از جمله تولیدات کارگروه کودک پاورپوینت کتاب فرایندشناسی طیب و ...است که میتوانید با مراجعه به آدرس با تولیدات این کارگروه آشنا شوید.  http://quranetratschool.ir/?page_id=1235

برای دریافت سیر مطالعاتی کارگروه کودک به تفکیک سطوح عمومی –نیمه تخصصی –تخصصی میتوانید از طریق لینک زیر به سایت مدرسه اهل بیت علیه السلام مراجعه کنید.

http://quranetratschool.ir/?p=2915

9.     چگونه میتوان با هر یک از این کارگروه ها مرتبط شد؟

راه ارتباط با کارگروه خانواده @tahviliyan -مسئول خانم کوچک زاده

راه ارتباط با کارگروه جوان@kazemi_noor  -مسئول خانم سها

راه ارتباط با کارگروه بیوت نورانی @bigdelinoor -مسئول خانم بیگدلی

راه ارتباط با کارگروه کودک @adibnoor -مسئول خانم ادیب

راه ارتباط با کارگروه صحیفه @fa_atn -مسئول خانم شهیدی

  

10.  معرفی ای از کارگروه بیوت نورانی در زمینه برنامه ها، اهداف و دستاوردهایشان موجود است؟
بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی حومه و برخی از شهرستان‌ها در حال اجراست و قصد دارد به حول و قوه الهی و در سایه توجهات ویژه حضرت ولی عصر عج الله تعالی فی فرجه جلسات انس و تدبر در قرآن را در کوچکترین و در عین حال مهم‌ترین مکان و نهاد اجتماعی یعنی خانه و خانواده راه ‌اندازی کند و به وظیفه و رسالت خویش یعنی عمومی سازی فرهنگ انس و تدبر در قرآن در عموم افراد جامعه، جامه عمل بپوشاندبرای آشنایی بیشتر با این کارگروه به آدرس
مراجعه کنید.

کارگروه بیوت نورانی فعالیت هایی در زمینه اجرای طرح هم نشینی با قرآن از رمضان تا رمضان ،سلسله جلسات ویژه مربیان بیوت نورانی و ....داشته که با مراجعه به آدرس

 http://quranetratschool.ir/?page_id=1222 


میتوانید به تفصیل با فعالیت های این کارگروه آشنا شوید.

11.  در صورت عدم امکان شرکت در کلاس های حضوری چگونه میتوان از محتواهای آموزشی بهره مند شد؟

علاقه مندان به آموزش مجازی و خودخوان و یا سایر افراد میتوانند بسته های آموزشی مربوط به دوره های رشد تفکر اجتماعی و خانواده را از طریق لینک زیر دریافت کنند.

در این بسته ها ارائه مجموعه کتاب های مربوط به دوره های رشد و خانواده به صورت صوت جلسات و تدریس کلاس به کلاس قابل دریافت میباشد.

صوت جلسات تدریس کتاب تدبر در ساحت بیت،مجموعه رادیویی بیت آسمانی،صوت تدریس کتاب های دوره اول تا چهارم رشد تفکر اجتماعی ،صوت کارگاه های کتاب طیب سخن،صوت کارگاههای مربوط به دوره دوم رشد ،روش شناسی رشد ،معرفی رشد و ...نمونه هایی از این تولیدات مجازی می باشد.

نشانی اینترنتی بسته های آموزشی دوره های رشد تفکر اجتماعی:


 http://quranetratschool.ir/?p=12241

لینک بسته های آموزشی خانواده:

 http://quranetratschool.ir/?p=12478


12.  راه های دسترسی مجازی به کانال های مدرسه اهل بیت و علوم اجتماعی چگونه است؟

برای دسترسی به کانال رسمی مدرسه علوم اجتماعی ،علوم انسانی،اهل بیت با عنوان « زندگی توحیدی و جامعه توحیدی» از طریق پیام رسان بله میتوانید اقدام کنید.

https://ble.ir/zendegivajameetohidi

 

13.  معیار انتخاب کرگروه جهت فعالیت به چه صورت است؟

علاقه و توان افراد جهت فعالیت د رکارگروه .

هزینه دوره‌ها، نحوه دریافت مدرک، چگونگی دریافت مشاوره از مجموعه

مجموعه مبلغی برای شرکت در دوره‌ها دریافت نمی‌کند و بهای شرکت در دوره‌ها، انتقال مطالب آن به دیگران است.
برای دوره‌ها مدرکی صادر نمی‌شود و در صورتی که شرکت‌کننده‌ای برای ارائه آموزش در محلی مشخص نیاز به گواهی داشته باشد در صورت لزوم معرفی‌نامه لازم ارائه می‌شود.
مجموعه، خدمات مشاوره‌ای ارائه نمی‌دهد.

مدرسه دانش آموزی

? 1. حوزه فعالیت های مجمع مدارس دانش آموزی قرآن و عترت علیهم السلام


?عرصه فعالیت در مجمع مدارس دانش آموزی، حوزه مسائل و موضوعات نوجوانان می باشد. چشم انداز مدرسه دانش آموزی قرآن و عترت، فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی ایشان، مسائل تربیتی و روابط اجتماعی در این حوزه است. و در صدد ایجاد ساختار و بستر برای راه یافتن نوجوانان به مسیر رشد و خودشکوفایی بر اساس مهارت‌های قرآنی و مبانی رشد تفکر اجتماعی از منظر قرآن و اهل بیت است.

? 2. جلسات و دوره‌های مجموعه بر چه مبنایی برگزار می‌شود؟ محتوی و مطالب دوره‌ها چه هستند؟

?طی بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده انسان در سن نوجوانی در معرض شکوفایی تفکر است. قوه تفکر در انسان به سیری گفته می‌شود که اول مسئله به خوبی درک شود سپس طی مراحلی به پاسخ دادن به مسئله با توجه به حقایق و قوانین ختم می‌شود. در این مسیر آموزش‌ها و تعاملات اجتماعی می‌تواند به شکوفایی تفکر در نوجوان کمک کند. و نقش اساسی ایات قرآن برای فعال سازی قوه تفکر از بدیهیات است و بر کسی پوشیده نیست.
دانش آموزان در دوره ها بر اساس پایه تحصیلی تقسیم بندی می‌شوند و برای هر پایه یک دوره جداگانه برگزار خواهد شد. برای هر پایه دوره‌ها به شرح زیر می‌باشند:
? دانش آموزان پایه هفتم : کتاب تفکر شنیداری و مهارت‌های سیزده سالگی (سوره های عصر، تین، فجر، طارق)
? دانش آموزان پایه هشتم : کتاب تفکر مشاهده ای و مهارت های چهارده سالگی (سوره های غاشیه، بلد، ماعون، مطففین)
? دانش آموزان پایه نهم : کتاب تفکر بنیادی و مهارت های پانزده سالگی (سوره های شمس، لیل، اعلی)
? دانش آموزان پایه دهم : کتاب تفکر قرآنی و مهارت های شانزده سالگی (سوره های علق، عبس، همزه)
? دانش آموزان پایه یازدهم : کتاب تفکر سوال و مهارت های هفده سالگی (سوره یاسین)
? دانش آموزان پایه دوازدهم : کتاب مقدمات تدبر در قرآن

? 3. برای عضویت دانش آموزان در دوره‌ها و شرکت در سیر علمی مجموعه چه باید کرد؟


?برای عضویت در مجموعه وشرکت در کلاس های ویژه نوجوانان به نشانی زیر مراجعه شود و با مربی مربوطه ارتباط برقرار نمایید:


? 4. نحوه ارتباط گیری مجموعه های فرهنگی دیگر چگونه است؟ برای تبادل تجارب و اطلاعات با دیگر مجموعه ها چه باید کرد؟


?مدرسه دانش آموزی قرآن و عترت (ع) آمادگی این را دارد تا برای ارتباط محتوایی یا آموزش مربیان و برگزاری کارگاه کتب حوزه نوجوان با هر مجموعه فرهنگی دیگری ارتباط برقرار کند.
برای برقراری ارتباط به رابط مدرسه آقای کسایی تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۹۰۱۶۴۹۵۶۵
شناسه کاربری در نرم افزار بله: Ble.ir/Hanif313

? 5. آیا حوزه فعالیت مدرسه دانش آموزی فقط در شهر تهران است؟

?خیر؛ این مجموعه در نظر دارد تا تمام نقاط ایران را تحت پوشش قرار دهد و فعالیت ها محدود به شهر تهران نخواهد شد.

مدرسه اسماء الحسنی

رسالت مدرسه اسماء الحسنی و مقاصد آن چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت رسالت مدرسه اسماءالحسنی تولید علم مبتنی بر قرآن در حوزه علوم پایه و مهندسی می‌باشد،جهت تحقق این امر در چهار بخش  مقاصد و ضرورت‌های لازم دنبال می­‌گردد:

- آموزش تدبر در قرآن به دانشمندان و دانشجویان رشته های علوم پایه و فنی مهندسی جهت ارتباط با مفاهیم قرآن و تشکیل گروه‌های قرآنی متخصص از اساتید و دانشجویان

- ایجاد تحول در علوم و رشته‌­های مختلف با استفاده از روش­ شناسی مطالعه علوم پایه در قرآن با پژوهش بر روی موضوعات مختلف.

- نظریه‌­پردازی در حوزه عملیاتی علوم پایه و حرکت به سمت تحول بنیادی در علوم پایه با ممحض شدن دریک رشته و رسیدن به نظریات جدید با بهره­‌مندی از آیات قرآن.

- ورود  به مباحث عملیاتی با داشتن علم تخصصی مورد نیاز در آن مبحث واجرایی کردن نظریات بنیادین.

چه افرادی  می‌توانند وارد  مدرسه اسماء الحسنی شوند؟

مخاطبین این مدرسه متخصصین و دانشجویان رشته‌های علوم پایه و رشته‌های فنی ومهندسی و یا علاقه‌مندان به مطالعه درباره هستی و عالم تکوین از منظر قرآن هستند.

چه فعالیت هایی در مدرسه در حال انجام است؟

در حال حاضر مدرسه اسما الحسنی در 4 بخش در حال فعالیت است:

- بخش پژوهش: با سرپرستی آقای اخوت                 https://ble.ir/okhovatnoor

- بخش آموزش: باسرپرستی خانم رضوی                     https://ble.ir/razavinoor

- بخش عملیات-پژوهش: با سرپرستی خانم دوستی         https://ble.ir/r_doosti

- بخش ارتباط با دانشگاه ها: با سرپرستی خانم آذرمگین  https://ble.ir/azarmgin

برای اطلاع از جزئیات برنامه های هر بخش و ارتباط با هر یک از مسئولین می توانید به سایت مدرسه اسماء الحسنی رجوع نمایید. نشانی :

http://quranetratschool.ir/?page_id=1022

افراد متخصص در حوزه علوم پایه و فنی مهندسی چگونه و در چه زمینه‌هایی می‌توانندبا مدرسه اسماء الحسنی همکاری کنند؟

افراد متناسب با علاقه و تخصصی که دارند می توانند با گذراندن دوره های آموزشی لازم، در هریک از بخش های مدرسه فعالیت نمایند.

سیر مطالعاتی پیشنهادی  و کتب تخصصی مدرسه شامل چه موارد می گردد؟

به طور خلاصه محوریت اصلی سیر مطالعاتی کتاب‌های روش‌های تدبر در قرآن و کتب تدبر در هستی است.

برای اطلاع از جزئیات سیر مطالعاتی به سایت مدرسه اسما مراجعه نمایید:

http://quranetratschool.ir/?page_id=1022

راه‌های دسترسی مجازی به کانال های مدرسه اسماء الحسنی چگونه است؟

با ما می توانید از طریق روش هاي زیر مرتبط شوید:

- کانال مدرسه اسماء الحسنی در پیام رسان بله:

https://ble.ir/madrese_asmaolhosna

- کانال مدرسه اسماء الحسنی در واتساپ:

https://chat.whatsapp.com/IxlQjNJO9SB2RoXkoeVnPA

مدرسه دعا و فقه حکومتی

لطفا مدرسه دعا و فقه حکومتی را معرفی کنید:

مدرسه دعا و فقه حکومتی در صدد است تا با بهره گیری تخصصی از قرآن و ادعیه اهل بیت علیهم السلام در جهت طراحی، اجرا و نظام سازی ساختارهایی که موجب اقامه زندگی دینی و برپایی امت واحده توحیدی می‌شوند فعالیت کند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی زیر مراجعه کنید:

http://quranetratschool.ir/?page_id=915

 چگونه می توان از برنامه های آتی مدرسه دعا و فقه حکومتی اطلاع پیدا کرد؟

 با مراجعه به سایت مدرسه دعا و فقه حکومتی به نشانی زیر

http://quranetratschool.ir/?page_id=915

 و کانال اطلاع رسانی  در پیام رسان بله به نشانی زیر

https://ble.ir/madresedoa

 چه کارگروه هایی ذیل مدرسه دعا و فقه حکومتی فعالیت دارند؟

 کارگروه نظام سازی و فقه حکومتی و کارگروه تدبر در دعا

 معرفی کارگروه نظام سازی:

کارگروه نظام سازی و فقه حکومتی در صدد است تا مبانی توحیدی شکل دهی حکومتی توحیدی را از قرآن و ادعیه استخراج کند. به همین جهت دوره‌ها و نشست‌هایی را در زمینه مطالعه کتب نظام سازی برگزار می‌کند.

 معرفی کارگروه تدبر در دعا:

این کارگروه دوره هایی را در جهت تدبر در دعا ارائه می دهد. این دوره ها شامل مطالعه 14 کتاب تدبر در دعا و استخراج اصول عملیات از ادعیه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره زیر در پیام رسان بله یا واتسپ پیام دهید:

09125809266

https://ble.ir/mohamost

 

 

فهم قرآن

♦️فهم قرآن چیست؟
طرحی‌ست برای ارتقای انس با قرآن و عمل به آن در لحظات زندگی، که قصد دارد مفاهیم سوره‌های جزء 30 قرآن را به صورت کاربردی، متناسب با مقطع سنی دانش‌آموزان و فهم آنها آموزش دهد.

♦️ چرا لازم است فهم قرآن اجرا شود و اجرای آن چه مشکلاتی را حل می‌کند؟
فهم قرآن قادر است بسیاری از مشکلات و آسیب‌هایی که یک دانش‌آموز در سنین مختلف با آن مواجه هست را برطرف کرده و به بهترین شکل ممکن او را به اوج شکوفایی و رشد در مقطع سنی خودش برساند. در نتیجه لزوم اجرای این طرح، نزدیک شدن به منتظر واقعی امام عصر عجل الله و شیعه شدن می‌باشد که به واسطه انس با قرآن، انسان را از روزمرگی خارج می‌کند و منجر به رشد فردی و اجتماعی افراد مطابق با آیات و روایات می‌شود.

♦️ فهم قرآن چگونه اجرا می‌شود؟
مختصرا می‌توان گفت برای تحقق غایت خیرگزینی، در هر یک از پایه‌های تحصیلی مقطع دبستان، دانش آموزان یکی از گام‌های خیرگزین شدن را طی میکنند و با توجه به اینکه رشد هر ساله آنها، این گام در هر سال تکمیل گام‌های سال‌های قبل است.
 به مدد سوره‌های جزء۳۰ و رشدی که برای ما حاصل میکنند در هر سال دانش آموزان سوره‌هایی را می‌آموزند که این آموزش متناسب با سطح سنی و گام خیرگزینی پایه شان است، آموختنی در متن زندگی! که هدف تربیتی  که با انواع فعالیت کلاسی، شاد و داستان سوره و... اجرا میشود و سخن گفتن صرف در آن خیلی مجمل است.

♦️آیا فهم قرآن قبلا اجرا شده است؟ در چه مراکزی؟
بله. در مدارس دولتی منطقه 14 و تعدادی از دبستان‌های غیر انتفاعی سطح تهران و برخی شهرهای ایران مانند یزد، مشهد، اهواز، اصفهان و سایر شهرها و در برخی کشورها مانند ایالاتی از آمریکا برای دانش آموزان مسلمان اجرا شده است.

♦️ کتاب‌های فهم قرآن چه برتری نسبت به کتب مشابه دارند؟
فهم قرآن علاوه بر پشتوانه قوی علمی، مفاهیم قرآن را با زبانی ساده و قابل فهم متناسب با دوره سنی دانش‌آموزان عرضه می‌کند، این نکته بسیار حائز اهمیت است که قرار نیست آنچه متناسب بزرگسالان است با زبان کودکانه به بچه‌ها آموزش داده شوند بلکه مهم است که از هر سوره آنچه در سطح درک مخاطب است به او گفته شود و شیوه گفتن هم به اقتضاء سن مخاطب باشد‌.
در کتب فهم قرآن به ویژه مجموعه 《سوره‌ها و دبستان》  هدف تربیتی سوره در هر یک از ۶پایه دبستان و نحوه ارائه آن به دانش‌آموز بیان شده است و انواع فعالیت‌ها شامل فعالیت کلاسی، شعر، داستان و... مختص هر سوره تولید شده است و معلم با دست پر میتواند برای آموزش سوره اقدام کند. همین فضای مناسب اجرا موجب استقبال مخاطب و عدم دلزدگی است.

♦️ آیا برای تدریس فهم قرآن به زنگ جداگانه‌ای نیاز است؟
برای تدریس، هم می‌توان زنگ جداگانه‌ای به آن اختصاص داد و هم می‌توان در بخشی از زنگ قرآن به آن پرداخت و یا در زنگ دروس دیگر، مفاهیم سوره‌ها را مورد اشاره قرار داد. چرا که قرآن بر تمامی علوم تسلط دارد و مفاهیم آن در تمام علوم‌ جاریست.

♦️ نکات اصلی که در تدریس فهم قرآن باید رعایت کنم کدامند؟
اصل و محور، سوره‌های قرآن هستند و خود سوره‌ها معلم کلاس هستند و مربی در نقش تسهیلگر است. لازم است حتما سوره در کلاس خوانده شود و شعار سوره‌ها در کلاس چندین بار به بهانه‌های مختلف توسط معلم و دانش‌آموزان تکرار شوند. بنابراین:
-    متن سوره‌ها مهم هستند.
-    در هر سوره به مدت 3 هفته الی یک ماه وقوف شود.
-    اولیای دانش‌آموزان به طور مناسبی توجیه و با طرح همراه شوند.

♦️چگونه می‌توانم به طرح درس‌های فهم قرآن دسترسی پیدا کنم؟
با تهیه کتاب هر سوره از مجموعه 《سوره‌ها و دبستان》 که به تفصیل شیوه اجرای فهم قرآن و فعالیت هایی که برای هر پایه میتوانید بکار بگیرید را تشریح کرده است.
در کنار کتاب مراجعه به سایت فهم قرآن به نشانی زیر نیز مکمل و کمک کننده هست:

X


ارسال

Your request was correctly sent, we will reply as soon as possible. Thank you !