کارگروه بیوت نورانی۱۳۹۸-۵-۲ ۱۴:۳۶:۲۵ +۰۴:۳۰
قبلی
بعدی
Slider
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
اللَّهُ نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكاةٍ فيها مِصْباحٌ الْمِصْباحُ في‏ زُجاجَةٍ الزُّجاجَةُ كَأَنَّها كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لا شَرْقِيَّةٍ وَ لا غَرْبِيَّةٍ يَكادُ زَيْتُها يُضي‏ءُ وَ لَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نارٌ نُورٌ عَلى‏ نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ يَشاءُ وَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ لِلنَّاسِ وَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْ‏ءٍ عَليمٌ (35)
في‏ بُيُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَ يُذْكَرَ فيهَا اسْمُهُ يُسَبِّحُ لَهُ فيها بِالْغُدُوِّ وَ الْآصالِ (36)
رِجالٌ لا تُلْهيهِمْ تِجارَةٌ وَ لا بَيْعٌ عَنْ ذِكْرِ اللَّهِ وَ إِقامِ الصَّلاةِ وَ إيتاءِ الزَّكاةِ يَخافُونَ يَوْماً تَتَقَلَّبُ فيهِ الْقُلُوبُ وَ الْأَبْصارُ (37)
لِيَجْزِيَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ ما عَمِلُوا وَ يَزيدَهُمْ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللَّهُ يَرْزُقُ مَنْ يَشاءُ بِغَيْرِ حِسابٍ (38)
 

فعال شدن و جاری شدن ذکر به معنای اتصال هر لحظه به حق می باشد. این اتصال بواسطه دریافت اوامر و نواهی الهی از متن کتاب خدا میسر است. لازمه چنین جریانی، آسان کردن رجوع به قرآن برای افراد و انواع بهره‌مندی‌های علمی و عملی از این منبع نورانی است. برمبنای آیات سوره مبارکه نور، غایت کارگروه بیوت نورانی، جاری کردن ذکر و انس با قرآن در همه خانه‌ها و ایجاد طهارت در عملکرد خانواده‌ها می‌باشد. به گونه ای که بواسطه جریان ذکر در هر لحظه و حالی (اعم از داد و ستد و تعاملات و انواع تجارت) از یاد خدا به لهو و بیهودگی نمی افتند.
در ضمن اشاره به این نکته ضروری است که با نظر به روایت شریفه أنا و علی ابوا هذه الامة چشم انداز ذاکر شدن بیوت تا گستره تشکیل امت واحده توحیدی است.
بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی حومه و برخی از شهرستان‌ها در حال اجراست و قصد دارد به حول و قوه الهی و در سایه توجهات ویژه حضرت ولی عصر عج الله تعالی فی فرجه جلسات انس و تدبر در قرآن را در کوچکترین و در عین حال مهم‌ترین مکان و نهاد اجتماعی یعنی خانه و خانواده راه ‌اندازی کند و به وظیفه و رسالت خویش یعنی عمومی سازی فرهنگ انس و تدبر در قرآن در عموم افراد جامعه، جامه عمل بپوشاند.

بیشتر

سلسله جلسات ویژه مربیان بیوت نورانی

کارگروه بیوت نورانی برگزار می کند:  سلسله جلسات ویژه مربیان بیوت نورانی با محوریت ارائه و بررسی سوره های قرآن ...
ادامه ...

ثبت نام نوزدهمین دوره بیوت نورانی (ویژه ی میزبانان)

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها فَضَّلَ اللَّهُ ...
ادامه ...

ثبت نام نوزدهمین دوره ی بیوت نورانی(ویژه ی مربیان بیوت)

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها فَضَّلَ اللَّهُ ...
ادامه ...

برنامه دوره ها و محلات هجدهمین دوره بیوت نورانی

یا نور... جدول زمان دوره ها، محل برگزاری بیوت، نام مربیان و میزبانان دوره هجدهم بیوت نورانی دریافت فایل برنامه ...
ادامه ...

آیین نامه اجرایی بیوت نورانی

یا نور... اللَّهُ نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکاهٍ فیها مِصْباحٌ الْمِصْباحُ فی‏ زُجاجَهٍ الزُّجاجَهُ کَأَنَّها کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ ...
ادامه ...

ثبت نام میزبان بیوت نورانی

یا نور.... بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی ...
ادامه ...

پیام رسان بله:  https://ble.im/bigdelinoor

پست الکترونیکی:    bigdelinoor@yahoo.com