کارگروه بیوت نورانی۱۴۰۲/۲/۱۹ ،۰۸:۰۵:۴۳ +۰۰:۰۰
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
اللَّهُ نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکاهٍ فیها مِصْباحٌ الْمِصْباحُ فی‏ زُجاجَهٍ الزُّجاجَهُ کَأَنَّها کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ مِنْ شَجَرَهٍ مُبارَکَهٍ زَیْتُونَهٍ لا شَرْقِیَّهٍ وَ لا غَرْبِیَّهٍ یَکادُ زَیْتُها یُضی‏ءُ وَ لَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نارٌ نُورٌ عَلى‏ نُورٍ یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ یَشاءُ وَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ لِلنَّاسِ وَ اللَّهُ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیمٌ (35)
فی‏ بُیُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَ یُذْکَرَ فیهَا اسْمُهُ یُسَبِّحُ لَهُ فیها بِالْغُدُوِّ وَ الْآصالِ (36)
رِجالٌ لا تُلْهیهِمْ تِجارَهٌ وَ لا بَیْعٌ عَنْ ذِکْرِ اللَّهِ وَ إِقامِ الصَّلاهِ وَ إیتاءِ الزَّکاهِ یَخافُونَ یَوْماً تَتَقَلَّبُ فیهِ الْقُلُوبُ وَ الْأَبْصارُ (37)
لِیَجْزِیَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ ما عَمِلُوا وَ یَزیدَهُمْ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللَّهُ یَرْزُقُ مَنْ یَشاءُ بِغَیْرِ حِسابٍ (38)
 

فعال شدن و جاری شدن ذکر به معنای اتصال هر لحظه به حق می باشد. این اتصال بواسطه دریافت اوامر و نواهی الهی از متن کتاب خدا میسر است. لازمه چنین جریانی، آسان کردن رجوع به قرآن برای افراد و انواع بهره‌مندی‌های علمی و عملی از این منبع نورانی است. برمبنای آیات سوره مبارکه نور، غایت کارگروه بیوت نورانی، جاری کردن ذکر و انس با قرآن در همه خانه‌ها و ایجاد طهارت در عملکرد خانواده‌ها می‌باشد. به گونه ای که بواسطه جریان ذکر در هر لحظه و حالی (اعم از داد و ستد و تعاملات و انواع تجارت) از یاد خدا به لهو و بیهودگی نمی افتند.
در ضمن اشاره به این نکته ضروری است که با نظر به روایت شریفه أنا و علی ابوا هذه الامه چشم انداز ذاکر شدن بیوت تا گستره تشکیل امت واحده توحیدی است.
بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی حومه و برخی از شهرستان‌ها در حال اجراست و قصد دارد به حول و قوه الهی و در سایه توجهات ویژه حضرت ولی عصر عج الله تعالی فی فرجه جلسات انس و تدبر در قرآن را در کوچکترین و در عین حال مهم‌ترین مکان و نهاد اجتماعی یعنی خانه و خانواده راه ‌اندازی کند و به وظیفه و رسالت خویش یعنی عمومی سازی فرهنگ انس و تدبر در قرآن در عموم افراد جامعه، جامه عمل بپوشاند.

 

شرایط میزبانی


حداقل تعداد کمتر از ۵ نفر نباشد
جلسات برای بانوان هست
مربی هزینه دریافت نمی‌کند.فقط ایاب وذهاب مربی با میزبان می باشد
در صورت در خواست مربی از طریق شناسه زیر یا شماره تماس مرتبط شوید

 

شرایط مربیان

از قرآن پژوهانی که مایل هستند قران را در بیوت اهل ایمان و تشنگان کلام خدا ارائه دهند ثبت نام می نماید.
پیش نیاز برای ارائه سوره ها در بیوت نورانیاتمام دوره روش های تفکر در قرآن می باشد
جلسات بیوت نورانی حضوری و ویژه بانوان می باشد
برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شناسه زیر یا شماره تماس مرتبط شوید