کارگروه بیوت نورانی۱۳۹۸/۱۱/۹ ،۱۶:۱۸:۴۵ +۰۰:۰۰
قبلی
بعدی
Slider
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
اللَّهُ نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکاهٍ فیها مِصْباحٌ الْمِصْباحُ فی‏ زُجاجَهٍ الزُّجاجَهُ کَأَنَّها کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ مِنْ شَجَرَهٍ مُبارَکَهٍ زَیْتُونَهٍ لا شَرْقِیَّهٍ وَ لا غَرْبِیَّهٍ یَکادُ زَیْتُها یُضی‏ءُ وَ لَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نارٌ نُورٌ عَلى‏ نُورٍ یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ یَشاءُ وَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ لِلنَّاسِ وَ اللَّهُ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیمٌ (35)
فی‏ بُیُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَ یُذْکَرَ فیهَا اسْمُهُ یُسَبِّحُ لَهُ فیها بِالْغُدُوِّ وَ الْآصالِ (36)
رِجالٌ لا تُلْهیهِمْ تِجارَهٌ وَ لا بَیْعٌ عَنْ ذِکْرِ اللَّهِ وَ إِقامِ الصَّلاهِ وَ إیتاءِ الزَّکاهِ یَخافُونَ یَوْماً تَتَقَلَّبُ فیهِ الْقُلُوبُ وَ الْأَبْصارُ (37)
لِیَجْزِیَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ ما عَمِلُوا وَ یَزیدَهُمْ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللَّهُ یَرْزُقُ مَنْ یَشاءُ بِغَیْرِ حِسابٍ (38)
 

فعال شدن و جاری شدن ذکر به معنای اتصال هر لحظه به حق می باشد. این اتصال بواسطه دریافت اوامر و نواهی الهی از متن کتاب خدا میسر است. لازمه چنین جریانی، آسان کردن رجوع به قرآن برای افراد و انواع بهره‌مندی‌های علمی و عملی از این منبع نورانی است. برمبنای آیات سوره مبارکه نور، غایت کارگروه بیوت نورانی، جاری کردن ذکر و انس با قرآن در همه خانه‌ها و ایجاد طهارت در عملکرد خانواده‌ها می‌باشد. به گونه ای که بواسطه جریان ذکر در هر لحظه و حالی (اعم از داد و ستد و تعاملات و انواع تجارت) از یاد خدا به لهو و بیهودگی نمی افتند.
در ضمن اشاره به این نکته ضروری است که با نظر به روایت شریفه أنا و علی ابوا هذه الامه چشم انداز ذاکر شدن بیوت تا گستره تشکیل امت واحده توحیدی است.
بیوت نورانی عنوان طرحی است که توسط مدرسه قرآن و عترت علیه السلام در سطح شهر تهران، نواحی حومه و برخی از شهرستان‌ها در حال اجراست و قصد دارد به حول و قوه الهی و در سایه توجهات ویژه حضرت ولی عصر عج الله تعالی فی فرجه جلسات انس و تدبر در قرآن را در کوچکترین و در عین حال مهم‌ترین مکان و نهاد اجتماعی یعنی خانه و خانواده راه ‌اندازی کند و به وظیفه و رسالت خویش یعنی عمومی سازی فرهنگ انس و تدبر در قرآن در عموم افراد جامعه، جامه عمل بپوشاند.

بیشتر

خیمه‌های قرآن حسینی

بسم الله النور کارگروه بیوت نورانی برگزار می کند: جلسات قرآن خانگی، مساجد و حسینیه ها در کل کشور بصورت ...
ادامه ...

چهل هفته هم‌نشینی با قرآن، طرح مجازی بیوت نورانی

ده هفته ای که در طرح هم نشینی با قرآن سپری شد ،برای ما مثل گذرِ ابر ، هم لطیف ...
ادامه ...

هم نشینی با قرآن از رمضان تا رمضان ( ختم یک دور قرآن کریم و مرور مفاهیم و نکات سوره ها و آیات قرآن)

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و السر المستودع فیها بعدد ما ...
ادامه ...

سلسله جلسات ویژه مربیان بیوت نورانی

کارگروه بیوت نورانی برگزار می کند:  سلسله جلسات ویژه مربیان بیوت نورانی با محوریت ارائه و بررسی سوره های قرآن ...
ادامه ...

برنامه دوره ها و محلات هجدهمین دوره بیوت نورانی

یا نور... جدول زمان دوره ها، محل برگزاری بیوت، نام مربیان و میزبانان دوره هجدهم بیوت نورانی دریافت فایل برنامه ...
ادامه ...

آیین نامه اجرایی بیوت نورانی

یا نور... اللَّهُ نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکاهٍ فیها مِصْباحٌ الْمِصْباحُ فی‏ زُجاجَهٍ الزُّجاجَهُ کَأَنَّها کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ ...
ادامه ...

پیام رسان بله:  https://ble.ir/bigdelinoor

پست الکترونیکی:    bigdelinoor@yahoo.com