///گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌های مدرسه اسماءالحسنی در تابستان ۹۹

گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌های مدرسه اسماءالحسنی در تابستان ۹۹

 

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام

 

 

۱- کلاس مقدمات تدبر (سرکارخانم مشحون):

این کلاس با هدف آموزش روش‌های تدبر در قرآن برای دانشجویان و اساتید علوم پایه و فنی مهندسی تشکیل گردید و افراد در ترم جدید وارد کتاب بعدی روش‌های تدبر در قرآن با عنوان روش‌های تفکر در قرآن می‌شوند. 

 

۲- کلاس مقدمات تدبر (سرکار خانم صادقی) (یکشنبه ها ۱۵:۳۰ تا ۱۷):

این کلاس با هدف آموزش روش‌های تدبر در قرآن برای دانشجویان و اساتید علوم پایه و فنی مهندسی تشکیل گردید؛ چند جلسه دیگر تا اتمام جلسات این کلاس باقی‌مانده است. سپس افراد شرکت‌کننده ان‌شاءالله وارد کتاب روش‌های تفکر در قرآن خواهند شد.

 

۳- کلاس روش‌های تفکر (سرکار خانم آذرمگین):

این کلاس با هدف آموزش روش‌های تدبر در قرآن برای دانشجویان و اساتید علوم پایه و فنی مهندسی تشکیل گردید و افراد در ترم جدید وارد کتاب بعدی روش‌های تدبر در قرآن با عنوان روش های تدبر کلمه‌ای می‌شوند. 

 

۴- کلاس روش‌های تدبر در سوره‌های مکی (سرکار خانم رضوی):

این کلاس با هدف آماده سازی نیروهای متخصص در عرصه پژوهش‌های علوم پایه تشکیل گردیده و جلسات همچنان ادامه دارد.

 

۵- جلسه مباحثه کتاب تدبر در کتاب (سرکار خانم دوستی) (شنبه ها بعدازظهر):

با توجه به ضرورت ورود به بحث پژوهش و آموزش کتاب‌های تدبر در هستی به ویژه برای اساتید و سایر قران پژوهان، دوره پنج جلدی کتب تدبر در هستی با مطالعه کتاب تدبر در کتاب از تابستان ۹۹ آغاز شد و در طی مدت یازده جلسه برگزاری نه فصل از کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گروهی تقریبا شامل ده نفر که به طور مرتب مطالب را مطالعه می‌کنند و در بحث‌ها حضور دارند شکل گرفته است که امید است با تقویت این افراد و ملحق شدن سایر پژوهشگران در حوزه تدبر در هستی این جلسات به سمت خروجی‌های پژوهش محور سوق پیدا کند.  جلسات تدبر در کتاب تا سه هفته دیگر ادامه خواهد داشت و در آبان ماه مطالعه و بحث پیرامون کتاب تدبر در اسماء ان‌شاءالله آغاز خواهد شد.

 

۶- کلاس تدبر در هستی (سرکار خانم رضوی) (دوشنبه ها ۱۰ تا ۱۲ صبح):

این کلاس با هدف پژوهش در حوزه تدبر در هستی آغاز شد و با توجه به شرکت‌کنندگان ابتدا به مطالعه کتاب تدبر در اسماء پرداخته شد. هم اکنون ۵ فصل از کتاب به صورت مباحثه‌ای مطالعه شده و پس از آن به کتاب تدبر در کتاب پرداخته خواهد شد.

 

۷- جلسه مباحثه کتب تدبر در پدیده (سرکار خانم صادقی):

این جلسات با هدف به دست آوردن دید پدیده‌شناسانه قرآنی تشکیل گردیده و مطالعه کتاب‌های تدبر در پدیده ۱ و ۲ به پایان رسیده است و درحال حاضر درحال مطالعه و مباحثه کتاب تدبر در پدیده ۳ هستند.

 

۸- کلاس پرورش تفکر بنیادی (سرکار خانم شریعتمداری):

این کلاس با هدف ارائه مباحثی مرتبط با پدیده، رخداد، آیه، عبرت و نهایتاً ملاک‌های حقیقی در زندگی و تفکر و تعقل محور، در ۶ جلسه تشکیل شده‌است.

۱۳۹۹/۸/۷ ،۱۰:۲۳:۰۱ +۰۰:۰۰مهر ۹ام, ۱۳۹۹|