///آشنایی با سیر آموزشی مدرسه اسماء الحسنی

آشنایی با سیر آموزشی مدرسه اسماء الحسنی

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله ربّ العالمین

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

با سلام
به صفحه آموزش مدرسه اسماءالحسنی خوش آمدید.
برای آشنایی با مدرسه، مخاطبین و محتوای دروس آموزشی از شما دعوت می‌کنیم مطالب زیر را مطالعه کرده و به دفترچه پیوست شده نگاهی بیندازید.

 

وَعَلَّمَ آدَمَ الْأَسْمَاءَ کُلَّهَا ثُمَّ عَرَضَهُمْ عَلَى الْمَلَائِکَهِ فَقَالَ أَنْبِئُونِی بِأَسْمَاءِ هَٰؤُلَاءِ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ  (سوره مبارکه بقره، آیه 31)

 

ما دنبال حقایق کشف نشده عالم وجود باشیم؛ یکی از کارهای اساسی ما این است. پرداختن به علوم پایه و علوم بنیادی این خصوصیت را دارد که جامعه علمی را می‌کشاند به سمت حقایق کشف نشده؛ نه اینکه ما هم فقط صرفا حول و حوش حقایقی که کشف شده است و حرکت‌هایی که دیگران انجام داده‌اند، حرکت بکنیم.

بیانات مقام معظم رهبری‌ در دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها، 1398/03/08

اگر ایران باید آینده ای داشته باشد و اگر این ملت باید همین راه استقلال و عزت و عدم وابستگی را که در آن وارد شده ادامه بدهد، این امکان ندارد مگر با عالم شدن این ملت. باید عالم بشوند و علم در این کشور ترقی پیدا کند. علم وارداتی، علم-به معنای حقیقی کلمه- نیست؛ علم درون‌زا است که اقتدار می‌بخشد.

بیانات مقام معظم رهبری‌ در دیدار اساتید دانشگاه های استان خراسان در دانشگاه فردوسی، ۱۳۸۶/۰۲/۲۵

 

مدرسه اسماء الحسنی (علوم پایه و مهندسی) به منظور تشکیل جمعی از متخصصین قرآنی در رشته‌های مختلف برنامه آموزشی خود را ارائه می‌دهد. این برنامه که بر پایه تدبر در قرآن بنا شده است، دوره‌ای 10 ساله می‌باشد. این دوره در چهار سطح ارائه می‌گردد و در هر سطح انتظار می‌رود که توان و خروجی مربوط به آن سطح در مخاطب فعال شود. طی این دوره لازم است مخاطب زمان 10 تا 15 ساعت در هفته به مطالعه و شرکت در کلاس اختصاص دهد.

مخاطبین این مدرسه در عرصه‌های مختلف علمی فعال هستند و متناسب با تخصص و حوزه فعالیت خود می‌توانند نقش آفرینی نمایند. مخاطبین ما عبارتند از:

  • اساتید
  • پژوهشگران
  • دانشجویان و فارغ التحصیلان
  • معلمان دروس علوم پایه

هر یک از این گروه‌ها به واسطه مجهز شدن به توان تدبر و به برکت قرآن می‌توانند در حوزه فعالیت‌های خود و در ارتباط با سایر افراد آن عرصه موثر بوده، نور هدایت را به واسطه قرآن جاری نمایند و اینگونه گامی در جهت قوی شدن ایران عزیز بردارند، انشاءالله.

 

مدرسه اسماء الحسنی علاوه بر برنامه آموزشی بلند مدت، برنامه‌های آموزشی کوتاه مدت نیز تعریف نموده است. عناوین این دوره ها در سه حوزه کلی تفکر، پدیده شناسی و هستی شناسی می‌باشد و مخاطب خود را به صورت کلی با مطالب این حوزه آشنا می‌نماید. بهره‌مندی بیشتر از این مطالب منوط به شرکت در دوره 10 ساله می‌باشد.

دوره‌های کوتاه مدت از دو جنبه برگزار می‌گردند؛ خروجی علمی افرادی که در دوره بلند مدت شرکت کرده‌اند و آشناسازی جامعه متخصصین با این محتواها.

  فایل دفترچه راهنمای سیر آموزشی مدرسه اسماء الحسنی را می توانید از اینجا مشاهده و دریافت نمایید.

 

   

 جهت ارتباط با ما و اطلاع از برنامه‌های مدرسه اسماءالحسنی می‌توانید از راه‌های زیر اقدام نمایید: 

  • کانال مدرسه اسماءالحسنی در پیام رسان بله: ble.ir/madrese_asmaolhosna
  • ارتباط با یاور مدرسه اسماء الحسنی: 09375225677 – ble.ir/asadi36
  • ارتباط با مسئول آموزش مدرسه اسماء الحسنی: 09126436412 – ble.ir/razavinoor

 

از طریق پر کردن فرم زیر می‌توانید در دوره 10 ساله ثبت نام نمایید. لازم به ذکر است که به ثبت نام‌ها در شروع هر ترم رسیدگی می‌شود.

۱۴۰۲/۱۰/۵ ،۲۰:۵۵:۲۴ +۰۰:۰۰دی ۵ام, ۱۴۰۲|