مدرسه عبادالرحمان(علوم انسانی) کجاست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و نور و رحمت

اگر نیاز به فهم قرآن و نگاه قرآن به انسان در عرصه تخصصی‌ای که انجام می‌دهید دارید، به درستی انتخاب کردید، در مدرسه عبادالرحمان(علوم انسانی) دو مسیر برای پیگیری فرایند آموزشی برای دستیابی به مقصد بالا هست، اگر علاقه شما به مباحث بنیادی‌تر و پژوهشی‌تر مرتبط با انسان است، در سیر آموزشی مدرسه عبادالرحمان در خدمت شما هستیم، اگر رشته شما مشاوره یا روانشناسی است و قصد خواندن قرآن در کنار عرصه تخصصی خود را دارید، در سیر علم شهر قرآن و روانشناسی درخدمت شما هستیم.

برنامه هر دو، در پایین صفحه به شما ارائه داده شده است، محور همه دوره‌ها تدبر در قرآن است و دروس تخصصی در صورت داشتن وقت کافی قابل پیگیری هستند(پانزده ساعت در هفته).

مدرسه عبادالرحمان یکی از مدارس تخصصی مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران است که در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف دارای مدارس متفاوت است.

دوره پیوسته تدبر به همراه سیر تخصصی حدود ده سال به طول می‌انجامد. برای گذراندن دوره شما می‌توانید به صورت خودخوان یا شرکت در کلاس(حضوری یا برخط) یا مجازی(آف لاین) ثبت نام کنید.

برنامه آموزشی مدرسه عبادالرحمن در چهار دوره تسبیح، حمد، تهلیل و تکبیر(ادامه دوره تکبیر وارد تدبر در عا می‌شود) تنظیم شده است.

دوره تسبیح: در این دوره انسان به رفع نواقص فردی و قرار گرفتن در مدار حرکت به سمت کمال سیر داده می‌شود. شامل پنج کتاب مقدمات تدبر، روش‌های تفکر در قرآن، تدبر کلمه‌ای، تدبر سوره‌ای و تدبر قرآن به قرآن است. در ضمن این دوره ساختار وجودی انسان و توان‌ها و صفات و شاکله و سیر تحولی او مورد بررسی قرار می‌گیرد. غایت این دوره پرورش نیرو برای عرصه یا  مسأله در سطح عمومی است،‌ در این سطح قرآن پژوهان یک عرصه یا مسأله برای فعالیت‌هایی تبلیغی و ترویجی آماده می‌شوند.

دوره حمد: در این دوره ارتقای وجودی انسان به وسیله تخصصی‌تر شدن و عمیق‌تر شدن سطح فهم انسان صورت می‌گیرد. شامل پنج کتاب روش‌های تدبر بین سور مکی، تدبر بین سور مدنی، روش‌های تدبر ادبی 1 و 2 و روش‌های تدبر روایی است. در این دوره از نظر تخصصی افراد به وارد کارگروه‌های تخصصی شده و مسیر خود را با سیر مطالعاتی تخصصی ادامه می‌دهند. غایت این دوره پرورش نیروی عرصه یا  مسأله در سطح نیمه تخصصی است،‌ در این سطح قرآن پژوهان یک عرصه یا مسأله برای فعالیت جهت‌دار و حل مسأله برای عرصه و مسأله آماده می‌شوند.

از ابتدای این دوره می‌توانید وارد کارگروه‌ها و محورهای تخصصی مدرسه شوید.

دوره تهلیل: در این دوره ابتدا فرد یک سوره انتخاب کرده و ده روش قبل را روی آن پیاده می‌کند به نحوی که تا آخر عمر با این سوره همراه و سعی در جاری ساختن آن در عالم داشته باشد. سپس برای خودتصحیحی و ارتقای تهلیل از سوره، چهار کتاب روشی شامل روش‌های تدبر در قالب‌های ادبی کلام، شیوه دستیابی به گزاره‌های یقینی، شیوه‌های رجوع به کتاب برای دستیابی به علم، روش‌های تفصیل در موضوعات بهره می‌برد. غایت در این دوره پرورش نیروی عرصه یا مسأله در سطح تخصصی است، در این سطح قرآن پژوهان یک عرصه یا مسأله برای پژوهش درباره موضوعات و مسائل عرصه خویش آماده می‌شوند.

اصل پژوهش بر اساس قرآن در این دوره شروع می‌شود.

دوره‌های آموزشی و پژوهشی بر اساس نقشه انسان شناسی مبتنی بر قرآن برنامه ریزی شده است.

دریافت نقشه

در حال حاضر شش محور و کارگروه از محورهای نقشه در مدرسه فعال هستند:

  • محور ساختار وجودی انسان
  • محور توان شناسی(توان تفکر)
  • محور شاکله‌شناسی
  • محور رشد
  • محور نظم و برنامه‌ریزی
  • محور روان‌شناسی و مشاوره

شرایط و نحوه ثبت نام:

این دوره‌ها به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می‌شوند. دوره پیوسته حدود ده سال و دوره ناپیوسته بنا بر زمان مخاطب زمان لازم دارد. بنابراین به صورت‌های زیر می‌توانید آموزش ببینید:

خودخوان(حضوری یا مجازی): دوره پیوسته: پانزده ساعت در هفته/ دوره ناپیوسته: شروع از دو ساعت در هفته

حضور در کلاس(حضوری یا برخط): دوره پیوسته: پانزده ساعت در هفته/ دوره ناپیوسته: شروع از دو ساعت در هفته

مجازی در دوره‌های آف لاین: دوره پیوسته: پانزده ساعت در هفته/ دوره ناپیوسته: شروع از دو ساعت در هفته

با توجه به زمان و شرایط خود یکی از حالت‌های بالا را می‌توانید برای ورود و شرکت در دوره‌ها انتخاب کنید.

برای دریافت برنامه آموزشی مدرسه عبادالرحمان فایل زیر را دریافت کنید.

دریافت برنامه آموزشی

یاور مدرسه عبادالرحمان(علوم انسانی)

https://ble.ir/zkhorasani

برای دریافت برنامه آموزشی علم شهر قرآن و روانشناسی فایل زیر را دریافت کنید.

دریافت برنامه آموزشی

مسئول آموزش علم شهر قرآن و روانشناسی

https://ble.ir/z_sarmast

در جدول زیر برنامه زمستان 1401 و بهار 1402 را می‌توانید به شرح زیر ملاحظه نمایید:

تدبر حضوری/مجازی ارائه دهنده زمان
مقدمات تدبر در قرآن حضوری خانم صادقی سه شنبه 4 تا 6
مقدمات تدبر در قرآن مجازی خانم پورصالحی شنبه ساعت  2.5 تا 4

— بزودی بقیه کلاسها هم در جدول اطلاع رسانی میشود—

 

توجه توجه:

* تمام کلاسها مختص خواهران میباشد، برادران از نشانی زیر در مقدمات تدبر برادران می‌توانند ثبت نام کنند و ان شاءالله کلاس ساختار وجودی انسان به ایشان اطلاع رسانی خواهد شد.

* مکان تشکیل کلاس‌ها: مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام، خیابان شانزده آذر، بین بلوار کشاورز و پورسینا، پلاک 25، زنگ دوم، طبقه بالای همکف

* دروس تخصصی را به صورت تک درس هم می‌توانید استفاده کنید.

* هزینه دوره‌ها به کارگیری آموزش‌ها در عمل و زندگی فردی و تخصصی و انتقال آنها به دیگران است.

اگر تا به حال وارد سیر تدبر نشده‌اید در کلاس مقدمات تدبر به نشانی زیر مراجعه فرمایید:

اگر کتاب اول که مقدمات تدبر است را گذرانده‌اید و برای ثبت نام در دوره روش‌های تفکر و در صورتی که در کتاب روش‌های تفکر را گذرانده‌اید برای ورود به کتاب تدبر کلمه‌ای از طریق نشانی زیر برای ثبت نام اقدام بفرمایید(در صورتی که در کتاب‌های بالاتر هستید از کلاس‌های مدرسه تدبر می‌توانید استفاده کنید):

 

http://quranetratschool.ir/?p=23714

 

برای ثبت نام در کلاس‌های تخصصی، بزرگوارانی که ساختار وجودی انسان را نگذرانده‌اند ابتدا این درس را ثبت نام کنند و دوستانی که درس ساختار را گذراندند درس خلقت، نیاز و توان شناسی را بردارند، و دوستانی که هر دو درس را برداشتند، درس توان شناسی(2) را انتخاب کنند. برای ثبت نام وارد پرتال آموزشی شده، ابتدا در آن ثبت نام کنید و سپس از مدرسه علوم انسانی درس را ثبت نام کنید.

نشانی پرتال آموزش:

www.quranetratschool.org

در صورت بروز مشکل در ثبت نام لطفا به شناسه زیر در پیام رسان بله پیام دهید:

https://ble.ir/mirehei

برای عضویت در پرتال فیلم زیر را ببینید:

 

برای ثبت نام در کلاس‌ها فیلم زیر را مشاهده بفرمایید:

 

اساتید محترم رشته‌های مرتبط با مطالعات مرتبط با انسان می‌توانند برای تبادل نظر بیشتر به شناسه زیر پیام دهند:

https://ble.ir/pessyannoor

لطفا برای در جریان بودن همه اخبار در کانال اصلی مدرسه عبادالرحمن در پیام رسان بله عضو شوید:

https://ble.ir/ebadschool

 

۱۴۰۲/۳/۹ ،۱۵:۳۵:۵۳ +۰۰:۰۰بهمن ۱۷ام, ۱۴۰۱|